28. listopadu 2017 • 08:00

SESTŘIHY: Barcelonu obrali o gól a remizovala. Ronaldo zařídil výhru Realu

Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku

Real Madrid porazil ve španělské fotbalové lize doma Málagu 3:2, hosté v průběhu zápasu dvakrát vyrovnali. Vítězný gól vstřelil Cristiano Ronaldo, předtím ale neproměnil penaltu. Atlético vyhrálo v Levante 5:0 a na čtvrtém místě stále bodově drží krok s městským rivalem. Fotbalisté Barcelony ve šlágru španělské ligy remizovali ve Valencii 1:1. V čele tabulky tak mají před dnešním soupeřem stále čtyřbodový náskok. Oba týmy zůstaly i po 13. kole společně s třetím Atlétikem Madrid neporaženy. Barcelona se musela vypořádat se širokou marodkou, poprvé od loňského března za ni ale v La Lize nastoupil obránce Thomas Vermaelen.

Hosté: 83. Alba

Domácí: Neto – Montoya, Gabriel, Garay (86. Vezo), Gayá – Soler (89. S. Mina), Parejo (C), Kondogbia, Guedes – Rodrigo (82. Pereira), Zaza.

Hosté: ter Stegen – Semedo (80. Aleix Vidal), Umtiti, Vermaelen, Alba – Rakitić (68. Deulofeu), Busquets, Iniesta (C) (72. Denis Suárez) – Paulinho – Messi, L. Suárez.

Domácí: Doménech, Vezo, Pereira, Mina, Gil, Vidal, Lato

Hosté: Cillessen, Digne, Suárez, Deulofeu, Alcácer, Vidal, Costas

Domácí: Kondogbia, Gabriel, Rodrigo, Pereira

Iglesias – Costoya, Ramos

Estadio de Mestalla (Valencia)

Fanoušci na stadionu Mestalla před zápasem potleskem uctili památku bývalého klubového prezidenta Jaime Ortího, který v pátek zemřel. S Valencií prožil v letech 2001 až 2004 úspěšné období. Tým tehdy dvakrát opanoval domácí soutěž a triumfoval též v Poháru UEFA a evropském Superpoháru.

Barcelona byla ve Valencii aktivnější a v 31. minutě Messi střelou zpoza vápna překonal gólmana Neta, podle rozhodčího ale míč nebyl celým objemem za brankovou čárou a poločas skončil bez branek. Brazilský gólman si totiž poradil i s další Messiho šancí nebo Suárezovou střelou z úhlu.

První větší příležitost druhého poločasu si vypracoval domácí forvard Zaza, barcelonskou branku ale minul. Po hodině hry už se Valencie radovala, když po rychlé akci nacentroval po zemi Gayá na Rodriga a ten se zblízka trefil. V 82. minutě si ale na Messiho povedený centr za obranu naběhl Alba a z voleje překonal Neta.

720p 360p
SESTŘIH LA LIGY: Valencia CF - FC Barcelona 1:1. Hosté byli obráni o gól, remízu zachránil Alba

Hosté: 18. Rolán, 58. Castro

Domácí: Casilla – Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo (C) – L. Vázquez, Casemiro, Kroos (81. Hernández), Isco (62. Modrić) – Benzema (89. Mayoral), Ronaldo.

Hosté: Roberto – Rosales, González, L. Hernández, Juankar (36. Baysse) – Recio (C), Adrián González – Keko (66. Añor), Castro, Peñaranda (61. Bastón) – Rolán.

Domácí: Navas, Modrić, Hernández, Llorente, Mayoral, Kovačić, Ceballos

Hosté: Rolón, Bastón, Añor, Ontiveros, Baysse, Prieto, Mula

Domácí: Marcelo

Hosté: Peñaranda, Adrián González

Gil – Nevado, Martínez

Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)

"Bílý balet" se ujal vedení v deváté minutě. Ronaldo z úhlu hlavičkoval do tyče a odražený míč doklepl do prázdné brány francouzský útočník Benzema. Ten tak přerušil svůj nejdelší gólový půst v dresu Realu, na branku čekal sedm ligových utkání.

V 18. minutě vyrovnal Rolán, který si v domácím vápně zpracoval míč a pohotově zakončil. Tři minuty nato už měl ale Real znovu náskok, hlavou se trefil Casemiro.

Po necelé hodině hry podruhé vyrovnal Castro. Jeho dalekonosná střela znamenala pro královský klub první inkasovaný gól zpoza vápna v tomto ročníku La Ligy.

Čtvrt hodiny před koncem dostal domácí celek příležitost zahrávat pokutový kop. Penalty se ujal Ronaldo, jehož střelu sice Jimenéz vyrazil, ale hvězdný Portugalec doběhl k vyraženému míči a napodruhé už nedal brankáři šanci. Ronaldo kopal proti Maláze už sedm penalt, z nichž čtyři neproměnil.

Domácí:

Hosté: 5. Suárez Pier (vl.), 29. Gameiro, 59. Gameiro, 65. Griezmann, 68. Griezmann

Domácí: Olazábal – Moore, Chema, Suárez Pier, Toňo – Doukouré, Campaña (70. Nano) – Jason (52. Ivi), E. Bardi, Morales (77. Samuel) – Ünal.

Hosté: Oblak – Partey, Savić, Godín, Luís – Á. Correa (66. Ferreira-Carrasco), Gabi, Saúl Ñíguez (73. Augusto Fernández), Koke – Griezmann, Gameiro (70. F. Torres).

Domácí: Fernández, Ivi, Postigo, Nano, Cabaco, López, Samuel

Hosté: Moyà, Torres, Ferreira-Carrasco, Fernández, Vietto, Hernández, Giménez

Domácí: Chema, Morales

Hosté: Koke

Trujillo – Escuela, Martín

21 540 diváků

Levante prohrávalo od 5. minuty, když si vlastní branku vstřelil stoper Rober. Vedení Atlética navýšil Gameiro, který dorazil míč do prázdné brány po Correově individuální akci. Po změně stran Atlético přidalo další góly. Opět skóroval Gameiro a dvakrát i jeho kolega z útoku Griezmann, jenž tak ukončil šestizápasové čekání na ligový gól.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho neprohráli ve španělské lize na cizích hřištích už 19 zápasů za sebou, což je nový klubový rekord.

Hosté: 56. Lenglet, 57. F. Vázquez, 78. Banega

Domácí: Barbosa – M. Gaspar, Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – R. Soriano (69. N. Sansone), Hernández (48. Guerra), Trigueros (84. Francisco Torres) – Bakambu, Fornals, Bacca.

Hosté: S. Rico – Mercado, Geis, Lenglet, Carole – Banega, Pizarro – Sarabia (90. Navas), F. Vázquez (68. Krohn-Dehli), Correa – Muriel (90+3. Ganso).

Domácí: Asenjo, Marín, Sansone, Rukavina, Guerra, Raba, Francisco Torres

Hosté: Corchia, Krohn-Dehli, Ben Yedder, Soria, Navas, Ganso, Nolito

Domácí: V. Ruiz, Guerra, V. Ruiz, J. Costa

Hosté: Pizarro, Banega, Correa

Alberola – Hernández, Cerdán

Estadio de la Cerámica (Villarreal)

Fotbalisté Villarrealu, se kterými se v základní skupině Evropské ligy utkala pražská Slavia, ztratili dvoubrankové vedení a se Sevillou ve španělské lize prohráli 2:3. Na domácím stadionu podlehli poprvé v sezoně, andaluský celek naopak ukončil sérii čtyř venkovních porážek.

Villarreal začal dobře a velkou zásluhu na tom měl útočník Bacca, jenž v letech 2013 až 2015 působil právě v Seville. Nejprve rozjel akci, po které v 19. minutě vstřelil úvodní gól Bakambu, a krátce po změně stran sám skóroval.

Sevilla ale dvěma zásahy Lengleta a Vázqueze během minuty vyrovnala. Rozhodující moment přišel v 78. minutě, kdy Ruíz fauloval v pokutovém území, obdržel druhou žlutou kartu a penaltu střelou doprostřed proměnil Banega.

Las Palmas po osmi prohraných zápasech bodovalo, na hřišti San Sebastianu remizovalo 1:1 a posunulo se na předposlední místo před Alavés.

Hosté:

Domácí: Pau López – V. Sánchez, David López, Hermoso, Caricol – Jurado, Darder, Fuego (46. Navarro), Piatti (69. Melendo) – Sergio García, G. Moreno.

Hosté: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Portillo (69. Jiménez), Bergara, Arambarri (72. Mora), Ndiaye (75. Montero) – J. Molina, Á. Rodríguez.

Hosté:

Domácí: Blanco – Mallo (C), Cabral, Fontàs, J. Castro – Wass, Lobotka, Jozabed (83. Radoja), Sisto (77. Mor) – Aspas, Gómez (70. Guidetti).

Hosté: Cuéllar – Zaldúa, Muňoz (46. dos Santos), Siovas (58. Tito), Carnero García – Brašanac (23. El Zhar), Gumbau, Morán – N. Amrabat, Guerrero, Szymanowski (C).

Hosté: 33. Jordán, 69. Charles

Domácí: Pacheco – Alexis (8. Vigaray), Ely, Maripán, R. Duarte – I. Gómez, García, Pina (66. Munir), Wakaso – Santos, Sobrino (59. Burgui).

Hosté: Dmitrović – Capa, P. Oliveira, Arbilla, Juncà – Alejo (77. Peña), Dani García, Jordán, Inuj (86. Sarriegui) – Charles, Enrich (90. Kike García).

Domácí: Sivera, Vigaray, Burgui, Krkić, Pedraza, Medrán, Munir

Hosté: Riesgo, Bébé, Peña, Ángel, García, Lombán, Sarriegui

Domácí: Santos, Ely, Santos, Vigaray, García, Pacheco

Hosté: Dani García, Capa, Juncà, Charles (č)

Hosté: 45+1. Portugués, 90+4. Portugués

Domácí: Adán – R. Navarro (82. Ruiz), Amat, Tosca, Durmisi – Javi García – Joaquín, Camarasa (61. A. Sanabria), Guardado, Boudebouz (61. Tello) – León.

Hosté: Bono – Ramalho, Juanpe, Muniesa – Maffeo, Granell, Timor (55. Douglas Luiz), Aday (66. Mojica) – Portugués, B. García (90+2. Aleix Garcia) – Stuani.

Hosté: 16. Susaeta, 60. I. Williams

Domácí: R. Martínez – Juanfran, Schär, Albentosa, F. Navarro – C. Borges (64. Andone), Mosquera (C) (46. Expósito), Valverde – Cartabia (85. Gil), Pérez Martínez, Adrián López.

Hosté: Arrizabalaga – Bóveda, Núñez, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, M. Rico – I. Williams, de Marcos (54. Raúl García), Susaeta (C) – Aduriz.

Hosté: 21. Tana, 67. Viera

Domácí: Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente, I. Martínez, Rodrigues – Prieto (C) (70. Canales), Illarramendi, Zurutuza – Januzaj (80. Juanmi), José, Oyarzabal (68. Vela).

Hosté: Lizoain – Míchel, Bigas, Lemos (63. Navarro), D. Castellano – J. Castellano, Aquilani (71. Calleri), Viera (C) – Tana, Rémy, Vitolo.

Domácí: Ramírez, Elustondo, Canales, Zubeldia, Bautista, Juanmi, Vela

Hosté: Chichizola, Simón, Navarro, Gómez, Samper, Toledo, Calleri

Domácí: Januzaj, Odriozola Arzallus, D. Llorente, Odriozola Arzallus

Hosté: Aquilani, Rémy