SESTŘIHY: Barcelona porazila Villarreal, Real smetl Sevillu 5:0

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Barcelony zvítězili v 15. kole španělské ligy ve Villarrealu 2:0 a v čele tabulky mají znovu pětibodový náskok před Valencií. O výhře rozhodli v druhém poločase útočníci Luis Suárez a Lionel Messi. Kromě Barcelony zůstává bez porážky i Atlético Madrid, které na hřišti Betisu Sevilla zvítězilo 1:0 a posunulo se na třetí místo před městského rivala Real. Fotbalisté Realu Madrid v 15. kole španělské ligy doma porazili Sevillu 5:0, všechny góly dali v prvním poločase. Cristiano Ronaldo se trefil rovnou dvakrát. Dotáhnout druhou Valencii se však madridskému celku nepovedlo. „Netopýři“ sice dlouho drželi se Celtou Vigo remízový výsledek 1:1, ale nakonec jim tři body přidělila Parejova trefa z pokutového kopu.

Domácí:

Hosté: 72. L. Suárez, 83. Messi

Domácí: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – R. Soriano (64. Antonio Rukavina), Hernández, Semedo (48. Castillejo), Trigueros – Raba, Bakambu.

Hosté: ter Stegen – Roberto, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić, Busquets (86. A. Gomes), Paulinho (68. Aleix Vidal) – Messi (C), L. Suárez, Denis Suárez (58. Alcácer).

Domácí: Marín, Castillejo, Rukavina, Bonera, Barbosa, Guerra, Moya Martínez

Hosté: Cillessen, Costas, Semedo, Digne, Vidal, Gomes, Alcácer

Domácí: Raba (č), Bakambu, Álvaro González

Hosté: Busquets

De Burgos – Núñez, De Francisco

El Madrigal (Villarreal)

Barcelona mohla jít ve Villarrealu do vedení už v šesté minutě, Piqué ale po Messiho centru trefil břevno. Na druhé straně Soriana vychytal Ter Stegen.

Důležitý okamžik se stal po hodině hry, kdy Raba ostrým skluzem zajel do Busquetse a rozhodčí Bengoetxea neváhal s udělením červené karty. Katalánský klub následně zvýšil tlak, Suárez nejprve trefil tyč, v 72. minutě už ale otevřel skóre po narážečce s Álcacerem.

Definitivně rozhodl o chvíli později Messi, kterému k brance výrazně dopomohli špatnou rozehrávkou domácí obránci. Villarreal prohrál třetí utkání po sobě a utíká mu čelo tabulky. "Žlutá ponorka" je na šestém místě a na pátou Sevillu ztrácí sedm bodů.

CELÝ SESTŘIH: Villarreal - Barcelona 0:2. Favorit se prosadil až po vyloučení

Domácí: 3. Nacho Fernández, 23. Ronaldo, 32. Ronaldo, 38. Kroos, 42. Hakimi

Hosté:

Domácí: Navas – Hakimi, Vallejo, Nacho Fernández, Marcelo – L. Vázquez, Kroos (63. M. Llorente), Modrić (71. D. Ceballos), Asensio – Benzema, Ronaldo (76. Isco).

Hosté: S. Rico – Mercado, Kjaer, Lenglet, Carole – Banega (81. Krohn-Dehli), Pizarro, F. Vázquez (72. Geis) – Navas, Muriel, Nolito (57. Sarabia).

Domácí: Casilla, Hernández, Llorente, Mayoral, Isco, Kovačić, Ceballos

Hosté: Krohn-Dehli, Ben Yedder, Correa, Geis, Soria, Sarabia, Ganso

Hosté: Navas, Banega

Martínez – Díaz, Noval

Estadio Santiago Bernábeu (Madrid)

76.924 diváků

Real poslal do vedení už ve 3. minutě stoper Nacho. Následně dvěma góly zvýšil Cristiano Ronaldo . Nejprve si naběhl na Modričův pas, krátce nato se štěstí proměnil pokutový kop. Čerstvý držitel už pátého Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa tak překonal hranici 50 vstřelených gólů v tomto roce, což se mu povedlo už posedmé za sebou.

Rozjetý Real ještě do poločasu přidal další dvě trefy v podání Kroose a pravého beka Hakimiho a nedal Seville sebemenší šanci. Ve druhé půli už mohl šetřit síly.

CELÝ SESTŘIH: Real Madrid - Sevilla 5:0

Vyhraj zájezd na zápas Barcelony! Odpověz na otázky a leť

Domácí: 28. Zaza, 81. Parejo

Hosté: 46. Aspas

Domácí: Neto – Montoya, Vezo, Gabriel, Gayá – Soler (60. Gil), Parejo (C), Kondogbia, Pereira (89. Nemanja Maksimović) – Zaza, Rodrigo (66. S. Mina).

Hosté: Blanco – Mallo (C), Cabral (84. Guidetti), Fontàs, J. Castro – Wass, Lobotka, P. Hernández, Sisto (82. Mor) – Aspas, Gómez.

35 633 diváků

Valencie potřebovala odpovědět proti Celtě Vigo. Desátým gólem v sezoně ji poslal do vedení Zaza, ale hostům se v úvodu druhé půle povedlo srovnat zásluhou Aspase. Deset minut před koncem pomohl Valencii Pablo Hernández, který fauloval ve vápně střídajícího Gila, a Dani Parejo z penalty rozhodl o těsné výhře domácích.

CELÝ SESTŘIH: Valencia - Celta Vigo 2:1

Domácí:

Hosté: 30. Saúl Ñíguez

Domácí: Adán – Barragán (75. Gracia), Mandi, Feddal, Durmisi – Ruiz (87. Ruibal), Guardado (66. Camarasa) – Joaquín, Boudebouz, Tello – León.

Hosté: Oblak – Vrsaljko, Savić, Godín, Luís – Saúl Ñíguez, Gabi, Partey (90+2. Lucas Hernández), Koke – Gameiro (76. F. Torres), Á. Correa (61. J. Giménez).

45 517 diváků

Dosud neporažení fotbalisté Atlética Madrid zvítězili v 15. kole španělské ligy 1:0 na hřišti Betisu Sevilla a posunuli se na třetí místo před městského rivala Real. O výhře rozhodl po půlhodině hry Saúl Ňíguez. Atlético vyhrálo potřetí za sebou, venku udrželo čisté konto v posledních pěti utkáních. Naopak Betis po nadějném startu sezony ztratil formu a na vítězství čeká už šest zápasů.

V 29. minutě proskákal centr z pravé strany přes pokutové území až ke vzdálenější tyči a Saúl ve skluzu skóroval. Po hodině hry mohl vyrovnat Tello, jeho ránu ale gólman Oblak vyrazil. Atlético si tak poradilo i bez zraněného nejlepšího střelce Griezmanna .

CELÝ SESTŘIH: Betis – Atlético Madrid 0:1

Domácí: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Portillo (74. Šibasaki), Bergara (66. Lacen), Fajr, Ndiaye (82. Pacheco) – J. Molina (C), Á. Rodríguez.

Hosté: Dmitrović – Capa (78. Peña), Arbilla, P. Oliveira, Ángel – Alejo (89. Escalante), Dani García (C), Jordán, Inuj (63. Bébé) – Kike García, Enrich.

Hosté:

Domácí: R. Martínez – F. Navarro, Sidnei, Schär, Juanfran – C. Borges (C), Guilherme – Adrián López (83. Bakkali), Çolak (90+4. Mosquera), Gil (87. Valverde) – Pérez Martínez.

Hosté: Cuéllar – Tito, Bustinza, Carnero García, Rico – El Zhar (69. Naranjo), R. Pérez (45. Gumbau), Gabriel, Szymanowski (C) (53. N. Amrabat) – Eraso – Beauvue.

Hosté:

Domácí: Pacheco – Aguirregabiria, Alexis, Maripán, R. Duarte – I. Gómez, Pina (68. D. Torres), García (C), Pedraza, Burgui (76. Medrán) – Munir (81. Santos).

Hosté: Lizoain – Míchel, Lemos, Navarro, D. Castellano – J. Castellano, V. Gómez (76. Hernán) – Tannane (67. Toledo), Viera (C), Rémy – Calleri.

Hosté: 24. Bastón, 59. Castro

Domácí: Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente, I. Martínez, de la Bella – Prieto, Illarramendi, Zurutuza (46. Zubeldia) – Januzaj (65. Juanmi), José (74. Bautista), Oyarzabal.

Hosté: Roberto – Rosales, L. Hernández, Baysse, González – Keko (78. Ontiveros), Recio, Adrián González, Castro – Peñaranda (54. En-Nesyri), Bastón (86. Mula).

Domácí: Canales, Juanmi, Martínez, Navas, Ramírez, Zubeldia, Bautista

Hosté: En-Nesyri, Mula, Ontiveros, Prieto, Rolón, Añor

Domácí: Zurutuza

Hosté: Castro