23. prosince 2017 • 14:49

El Clásico: Real – Barcelona 0:3. Madridu se vzdaluje obhajoba titulu

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Barcelony ve šlágru 17. kola španělské ligy vyhráli 3:0 na hřišti hlavního rivala Realu Madrid. Katalánci na stadionu Santiaga Bernabeua zvítězili v lize potřetí za sebou, což se jim povedlo poprvé v historii. Zároveň udrželi neporazitelnost v sezoně a udělali výrazný krok za titulem. Druhému Atléticu Madrid se vzdálili na rozdíl devíti bodů, na čtvrtý Real mají náskok dokonce 14 bodů.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Real nutně potřeboval El Clásico vyhrát, aby se vrátil do boje o titul. A už ve 2. minutě se mohl radovat z gólu, jenže trefu Cristiana Ronalda hlavou sudí správně neuznali kvůli ofsajdu. O chvíli později měl Ronaldo další dobrou šanci, jenže netrefil míč. A držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa neuspěl ani do třetice, jelikož ho nohou skvěle vychytal brankář Ter Stegen.

Real Madrid - Barcelona: Gól! Po rychlém protiútoku poslal Barcelonu do vedení Luis Suárez

V dresu Barcelony byl dlouho nejnebezpečnější Brazilec Paulinho. V první šanci jeho střelu vyškrábl konečny prstů brankář Navas, kostarický gólman mu pak lapil i hlavičku. Blízko prvního gólu byl těsně před poločasem Benzema , jenže útočník Realu trefil hlavou pouze tyč.

Radost prvního střelce El Clásika, Luise Suáreze

Skóre se změnilo až v 54. minutě. Hosté se dostali k rychlému brejku, Rakitič po sólovém průniku posunul míč na Roberta, který okamžitě našel volného Suáreze a uruguayský kanonýr nezaváhal.

Chvíli poté vznikl ve vápně Realu závar, domácí nejprve zachránila tyč a po dorážce Paulinha zaskočil za brankáře Carvajal, který míči v cestě do brány zabránil úmyslně rukou. Domácí bek musel ze hřiště po červené kartě, k penaltě se postavil Messi a vstřelil svůj celkově 25. gól v derby s Realem.

Real Madrid - Barcelona: Carvajal dostal červenou za ruku ve vápně, Messi z penalty navýšil skóre

Madridský celek se i v deseti tlačil dopředu, ale střídající Bale neuspěl ve dvou šancích a míč do branky nedotlačil ani kapitán Ramos , jehož tvrdou ránu vyrazil Ter Stegen ramenem. Naopak v nastaveném čase po průniku Messiho vypálil nedlouho po příchodu z lavičky náhradníků Vidal, jeho tvrdou střelu brankář Navas neudržel a míč doskákal do branky potřetí.

Real Madrid - Barcelona: Po zpětném pasu Messiho propálil Navase střídající Aleix Vidal - 0:3

SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - FC Barcelona 0:3

1. Barcelona 38 26 9 3 90:36 87
2. Atlético 38 22 10 6 55:29 76
3. Real 38 21 5 12 63:46 68
4. Valencia 38 15 16 7 51:35 61
5. Sevilla 38 17 8 13 62:47 59
6. Getafe 38 15 14 9 48:35 59
7. Espanyol 38 14 11 13 48:50 53