Barcelona prohrála po 29 zápasech. V poháru nezvládla městské derby

0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Po sérii 29 soutěžních zápasů bez porážky fotbalisté Barcelony prohráli v úvodním čtvrtfinále Španělského poháru na hřišti městského rivala Espaňolu 0:1. Argentinec Lionel Messi neproměnil penaltu.

Obhájce trofeje bez několika tradičních opor mohl poslat Messi do vedení v 62. minutě. Jeho pokutový kop však výborně zlikvidoval brankář Diego López. O vítězství Espaňolu rozhodl dvě minuty před koncem dvacetiletý náhradník Óscar Melendo svým premiérovým gólem mezi profesionály.

Barcelona prohrála poprvé od loňského srpna, kdy v odvetě španělského Superpoháru nestačila na Real Madrid (0:2). Pohárová odveta čeká suverénního lídra La Ligy za týden.

Úvodní čtvrtfinále nezvládl ani druhý tým španělské nejvyšší soutěže Atlético Madrid, které na svém stadionu neudrželo vedení nad Sevillou a prohrálo 1:2. Valencie doma po obratu zdolala Alavés 2:1.