SESTŘIHY: Barcelona ztratila, přesto slaví rekord. Mizérie Realu trvá

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Realu Madrid jen remizovali ve španělské lize na hřišti Levante 2:2, přestože v zápase dvakrát vedli. Domácí vyrovnali v 89. minutě. Barcelona remizovala v nedělním derby na hřišti Espaňolu 1:1 a ani ve 22. kole nenašla přemožitele, čímž překonala klubový rekord z ročníku 2009/10. Celkem drží katalánský velkoklub ligovou sérii bez porážky už od 8. dubna. V čele tabulky má devítibodový náskok před Atlétikem Madrid, které porazilo 1:0 třetí Valencii zásluhou povedené trefy Ángela Correy a udrželo domácí neporazitelnost.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Trenér Barcelony Ernesto Valverde se rozhodl šetřit některé opory, na lavičce tak zůstali argentinský kanonýr Lionel Messi nebo bek Jordi Alba. Bez nich se ale hostům nedařilo vytvořit si množství výraznějších šancí.

Blízko brance byl pouze Coutinho, který trefil břevno. Už 23 střel Barcelony v této sezoně skončilo na brankové konstrukci, což se nestalo žádnému jinému týmu pěti elitních evropských lig. Na druhé straně se hned po přestávce radovali hráči Espaňolu, přihrávající Baptistao však předtím byl s míčem v zámezí a gól nebyl uznán.

V 66. minutě už se ale domácí dočkali. Po pravé straně s míčem přeběhl García a předložil jej do vápna Morenovi, který hlavou překonal Ter Stegena. Chvíli předtím Valverde poslal na hřiště Messiho a znovu se ukázalo, jak je pro tým důležitý. Argentinec v 82. minutě z přímého kopu našel Piquého, jenž také hlavou vyrovnal.

SESTŘIH LA LIGY: Espanyol - FC Barcelona 1:1. Favorit ztratil na podmáčeném terénu

Real se ujal vedení v 11. minutě zásluhou Ramosovy hlavičky po rohovém kopu. Kapitán madridského celku se stal prvním obráncem v historii La Ligy, který v lize skóroval ve čtrnácti sezonách v řadě. Tři minuty před přestávkou utekl obraně Morales, jehož sólo sice Navas zneškodnil, ale odražený míč uklidil do branky dobíhající Boateng.

Ve druhém poločase si "Bílý balet" dlouho nemohl vypracovat vážnější příležitost, poprvé zahrozili až čtvrthodinu před koncem Benzema a znovu hlavičkující Ramos. Tým trenéra Zinedina Zidana se nakonec dočkal až v 81. minutě zásluhou střídajícího Isca, ale minutu před koncem řádné hrací doby znovu vyrovnal Pazzini při svém debutu v dresu Levante, kam přišel na hostování z Verony.

To už nebyl na hřišti držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo, kterého vystřídal v 82. minutě Asensio. Ligový nováček neprohrál s obhájcem titulu ani na podzim, kdy Levante s Realem remizovalo 1:1.

SESTŘIH LA LIGY: Levante - Real Madrid 2:2. Další ztráta favorita, selhal v závěru

Levante - Real Madrid: Neskutečný závěr! Parádní pas za obranu nyní dostal Pazzini, který srovnává na 2:2

Levante - Real Madrid: Benzema poslal balón na Isca, ten vstřelil gól na 1:2

Atlético mělo od začátku proti Valencii více ze hry. Zejména v 36. minutě podržel hosty gólman Neto, který se vytáhl proti Giménezově hlavičce. Domácímu trenérovi Diegovi Simeonemu ale přidělala vrásky zranění, kvůli kterým musel postupně ze hřiště stáhnout oba stopery Saviče i Godína.

Přesto to byl madridský celek, který se v 59. minutě dostal do vedení po Correově střele zpoza vápna. Valencie zareagovat nedokázala a prohrála potřetí po sobě. Proti Atléticu, na které ztrácí devět bodů, neskórovala už 422 minut.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid - Valencia 1:0

SESTŘIH LA LIGY: Alavés - Celta Vigo 2:1

SESTŘIH LA LIGY: Betis - Villareal 2:1

Eibar poslal do vedení hned z prvního útoku Kike, v 17. minutě navíc zvýšil zblízka Orellana. Krátce nato snížil z pokutového kopu Sarabia, ale po půlhodině hry zařídil Eibaru znovu dvoubrankové vedení hlavou Ramis. Ve druhém poločase už stříleli branky pouze domácí - nejdřív se prosadil podruhé Orellana a na konečných 5:1 upravil Arbilla.

Eibar výhrou potvrdil dobrou bilanci ze svého stadionu, v počtu bodů nasbíraných v domácích zápasech je na čtvrtém místě. Sevilla získala v lize pod vedením Vincenza Montelly z pěti zápasů pouze čtyři body.

SESTŘIH LA LIGY: Eibar - Sevilla 5:1

SESTŘIH LA LIGY: Real Sociedad - La Coruňa 5:0. Domácí zabrali, rozhodli ve druhé půli

SESTŘIH LA LIGY: Girona - Bilbao 2:0

SESTŘIH LA LIGY: Getafe - Leganés 0:0

1. Barcelona 38 26 9 3 90:36 87
2. Atlético 38 22 10 6 55:29 76
3. Real 38 21 5 12 63:46 68
4. Valencia 38 15 16 7 51:35 61
5. Sevilla 38 17 8 13 62:47 59
6. Getafe 38 15 14 9 48:35 59