SESTŘIHY: Real zvládl přestřelku, Barcelona vyrovnala rekord

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Realu Madrid porazili v divokém duelu 24. kola španělské ligy Betis Sevilla na jeho hřišti 5:3. Na vedoucí Barcelonu ze čtvrtého místa opět ztrácejí 17 bodů. "Bílý balet" se po nepovedeném období znovu dostává do formy, z posledních pěti zápasů vybojoval 13 bodů. Barcelona vyhrála na půdě Eibaru 2:0. Svěřenci trenéra Valverdeho neprohráli už 31 ligových zápasů v řadě, čímž vyrovnali rekordní klubovou sérii z let 2010 až 2011. Daří se i Atlétiku Madrid, které porazilo 2:0 Bilbao a z druhého místa ztrácí na Barcelonu sedm bodů. Sevilla zvítězila 2:1 v Las Palmas a posunula na páté místo.

Domácí: 34. Mandi, 37. Nacho Fernández (vl.), 85. León

Hosté: 11. Asensio, 50. Ramos, 59. Asensio, 65. Ronaldo, 90+2. Benzema

Domácí: Adán – Barragán, Mandi, Bartra, Amat (75. Javi García), Firpo – Boudebouz (82. Tello), Ruiz, Guardado (82. León) – Joaquín, Morón.

Hosté: Navas – Carvajal, Ramos, Nacho Fernández, Marcelo (30. Hernández) – L. Vázquez, Casemiro, Kovačić, Asensio – Bale (73. Isco), Ronaldo (89. Benzema).

53.486 diváků

Real vstoupil do utkání v Seville s Betisem dobře a po 11 minutách vedl. Ronaldovu střelu brankář Adán vyrazil pouze k Asensiovi a dvaadvacetiletý španělský reprezentant se v lize trefil poprvé od 5. listopadu.

Domácí ale následně přidali a výsledkem byl obrat. Mandi a Morón zpočátku ještě mířili vedle a Joaqínův přímý kop zneškodnil Navas, v 33. minutě už ale Mandi hlavou kostarického gólmana překonal. O čtyři minuty později sice Navas zasáhl proti Firpově střele, míč si však nešťastně do vlastní brány srazil stoper Nacho.

Real ale po změně stran v první čtvrthodině také dokázal otočit skóre. Nejprve nacentroval od rohového praporku Vázquez a hlavou se nemýlil kapitán Ramos, vzápětí po Carvajalově průniku po pravé straně podruhé v zápase skóroval Asensio. Zasloužil se o jubilejní 6000. gól "Bílého baletu" v La Lize.

V 65. minutě dal čtvrtou ránu domácím Ronaldo, který po Casemirově přihrávce nasměroval střelu mezi dva obránce a vstřelil 12. ligový gól v sezoně. V závěru ještě snížil střídající León, na druhé straně ale stihl zareagovat taktéž nováček na hřišti Benzema. Radost z plného bodového zisku Realu zkazilo jen zranění levého beka Marcela z prvního poločasu. Příčinou byl zadní stehenní sval.

SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - Real Madrid 3:5. Favorit ovládl přestřelku

Domácí:

Hosté: 16. L. Suárez, 88. Alba

Domácí: Dmitrović – Peña, Ramis (46. Lombán), Arbilla, Ángel – Dani García (C), Diop (75. Escalante) – Orellana, Jordán (83. Charles), Inuj – Kike García.

Hosté: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Paulinho (74. Aleix Vidal), Iniesta (C) (63. Coutinho) – Messi, L. Suárez.

Domácí: Riesgo, Escalante, Capa, Alejo, Charles, León, Lombán

Hosté: Mina, Coutinho, Dembèlé, Vidal, Cillessen, Semedo, Digne

Domácí: Diop, Orellana

Hosté: Iniesta

Hernández – Sobrino, Naranjo

Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)

V Eibaru našel v 16. minutě Messi kolmicí z hloubi pole Suáreze, který udělal brankáři kličku a z úhlu rozvlnil síť. Domácí mohli vyrovnat o chvíli později, Orellanův dalekonosný pokus ale trefil pouze břevno. Před poločasovou pauzou trefil tyč na druhé straně Messi. Hvězdný Argentinec trefil v této sezoně La Ligy tyč už počtrnácté, čímž vyrovnal svůj vlastní rekord ze sezony 2011/12.

Utkání významně ovlivnila 66. minuta, kdy si za nesportovní chování vysloužil druhou žlutou kartu Orellana. Eibar už v oslabení nedokázal se zápasem nic udělat, naopak v 88. minutě pojistil Barceloně výhru Alba.

SESTŘIH LA LIGY: Eibar - Barcelona 0:2. Messi a spol. vyrovnali rekord v neporazitelnosti

Domácí: 67. Gameiro, 80. D. Costa

Hosté:

Domácí: Oblak – Vrsaljko, J. Giménez, Lucas Hernández (46. Godín), Luís – Koke (59. Gameiro), Saúl Ñíguez, Á. Correa (70. Gabi), Partey – Griezmann, D. Costa.

Hosté: Arrizabalaga – Núñez, Saborit, I. Martínez, Lekue – Vesga (72. I. Córdoba), Etxebarria (65. Iturraspe) – San José, Susaeta, Merino (68. de Marcos) – I. Williams.

Domácí: Moyà, Godín, Torres, Ferreira-Carrasco, Gabi, Gameiro, Vitolo

Hosté: Herrerín, Iturraspe, Sola, Etxeita, Rico, de Marcos, Córdoba

Domácí: Á. Correa, D. Costa, Luís

Hosté: Etxebarria, Núñez

J. González – Becerril, Matías

Wanda Metropolitano, Madrid

Atlético Madrid zvítězilo ve čtvrtém zápase španělské ligy po sobě bez inkasované branky. S Bilbaem, které se muselo obejít bez vykartovaného střelce Aritze Adurize, si poradilo 2:0. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho udrželi i po 24. kole domácí neporazitelnost a na vedoucí Barcelonu ztrácejí z druhého místa znovu sedm bodů.

Atlético bylo zejména v druhém poločase dominantní a tlak využilo ke dvěma brankám. V 67. minutě otevřel skóre po Griezmannově přihrávce střelou k vzdálenější tyči Gameiro. Francouzský reprezentant pak deset minut před koncem zaznamenal také asistenci, po které pojistil výhru domácích Costa. Bilbao čeká na tříbodový zisk už šest zápasů.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid - Bilbao 2:0

Domácí: 82. Calleri

Hosté: 35. Ben Yedder, 50. Sarabia

Domácí: Chichizola – Míchel, David García (C), Gálvez, Aguirregaray – Etebo, Peňalba (42. Ezekiel) – Gil (58. Halilović), Viera, Jairo (46. Tana) – Calleri.

Hosté: S. Rico – Navas, Mercado (C), Lenglet, Layún – N'Zonzi, Pizarro – Sarabia, F. Vázquez (76. Roque), Correa (43. Sandro Ramírez) – Ben Yedder (86. Escudero).

19 161 diváků

Sevilla se třetí výhrou za sebou vrátila na příčky zajišťující účast v Lize mistrů. Za třemi body ji na hřišti osmnáctého Las Palmas nasměroval z dorážky Ben Yedder. V 50. minutě zvýšil svou pátou brankou v sezoně Sarabia, za domácí pouze snížil z penalty Calleri.

SESTŘIH LA LIGY: Las Palmas - Sevilla 1:2

Domácí: 61. Munir

Hosté:

Domácí: Pacheco – Martín, Laguardia, Ely, R. Duarte – I. Gómez (82. H. Pérez), García, Pina, Pedraza – Munir (87. Medrán), Guidetti (72. Sobrino).

Hosté: R. Martínez – Juanfran, Bóveda (81. C. Borges), Albentosa, Luisinho – Guilherme, Krohn-Dehli (64. Mosquera) – Pérez Martínez, Adrián López, Bakkali (74. Cartabia) – Andone.

Hosté: 80. Coquelin, 85. Parejo

Domácí: Roberto – Rosales, L. Hernández, Miquel, González – Lestienne (68. Keko), Recio (C) (73. Lacen), Iturra, Castro (83. Rolán) – Id. Brown, En-Nesyri.

Hosté: Neto – Vezo, Murillo, Gabriel, Gayá – Soler (80. Torres), Parejo (C), Coquelin, Guedes – Vietto (60. Rodrigo), S. Mina (60. Zaza).

Domácí: González, Prieto, Bueno, Keko, Torres, Rolán, Lacen

Hosté: Doménech, Maksimović, Zaza, Lato, Rodrigo, Torres, Montoya

Domácí: González, Iturra, Castro, Miquel (č)

Hosté: Murillo, Coquelin, Soler

Trujillo – Álvarez, Escuela

La Rosaleda (Málaga)

SESTŘIH LA LIGY: Málaga - Valencia 1:2

Domácí: 10. Prieto, 39. Juanmi, 56. Canales

Hosté:

Domácí: Rulli – Odriozola Arzallus (81. Gorosabel), A. Elustondo, Navas, de la Bella – Prieto (13. Canales), Illarramendi, Zurutuza – Oyarzabal (69. Zubeldia), Agirretxe, Juanmi.

Hosté: Olazábal – Coke (55. Suárez Pier), Postigo, Chema, Luna – Campaña, Doukouré – Jason, Lukić (46. Martí), Morales – Pazzini (60. E. Boateng).

Domácí: Canales, Januzaj, Llorente, Toño, Zubeldia, Bautista, Gorosabel

Hosté: Boateng, Bardi, López, Koke, Martí, Suárez Pier

Hosté: Lukić, Chema

SESTŘIH LA LIGY: Real Sociedad - Levante 3:0

Domácí: 85. Granero

Hosté: 25. Hernández

Domácí: Diego López – V. Sánchez (C), Naldo (67. Piatti), David López, Caricol – Darder (46. Navarro), Ca. Sánchez, Granero – Baptistão, G. Moreno, Sergio García.

Hosté: Asenjo – Antonio Rukavina, Álvaro González, V. Ruiz, M. Gaspar (C) – Čeryšev (72. Bacca), Fuego, Fornals (88. Trigueros) – Hernández – Ünal (83. R. Soriano), Raba.

Hosté:

Domácí: Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Aday (80. Maffeo), Aleix Garcia, B. García (85. Amagat), Granell (C), Mojica – Portugués, Stuani (74. Lozano).

Hosté: Cuéllar – Zaldúa, Muňoz, Mantovani (C), Rico – R. Pérez (86. Sierra), Gumbau – El Zhar, Eraso (46. Naranjo), N. Amrabat – Beauvue (69. Guerrero).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.