SESTŘIHY: Barcelona ztratila, Real padl. Griezmann zazářil čtyřmi góly

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

SOUHRN 26. KOLA | Fotbalisté Atlétika Madrid ve španělské lize doma deklasovali Leganés 4:0 a všechny čtyři góly vstřelil útočník Antoine Griezmann. Svěřenci Diega Simeoneho z druhého místa tabulky ztrácí už jen pět body na vedoucí Barcelonu, která překvapivě ztratila na půdě zachraňujícího se Las Palmas, kde jen remizovala 1.1. Barcelona v nedělním šlágru La Ligy přivítá právě Atlético. Real Madrid nestačil na Espaňol a na Barcelonu ze třetího místa ztrácí 15 bodů.

Domácí: 26. Griezmann, 35. Griezmann, 56. Griezmann, 67. Griezmann

Hosté:

Domácí: Oblak – Juanfran, Godín (C), J. Giménez, Luís – Á. Correa, Partey (60. Vitolo), Saúl Ñíguez, Koke – Griezmann (73. Gameiro), D. Costa (73. F. Torres).

Hosté: Cuéllar – Bustinza, Muňoz, Mantovani (C), Carnero García, Rico (46. N. Amrabat) – Omar, Eraso (57. Naranjo), Gumbau, Gabriel (46. Mozo) – Guerrero.

35 033 diváků

Fotbalisté Atlética Madrid ve španělské lize doma deklasovali Leganés 4:0 a všechny čtyři góly vstřelil útočník Antoine Griezmann. Svěřenci Diega Simeoneho z druhého místa tabulky ztrácí čtyři body na vedoucí Barcelonu, která má však k dobru čtvrteční zápas 26. kola na hřišti Las Palmas. Barcelona v nedělním šlágru La Ligy přivítá právě Atlético.

Madridské mužstvo k šesté ligové výhře za sebou nakročilo už v prvním poločase. Griezmann nejprve ve 26. minutě zužitkoval Kokeho přesný pas za obranu a za devět minut skóroval z přímého kopu.

I druhá půle patřila Atléticu a francouzskému útočníkovi. Ten zkompletoval hattrick v 56. minutě hlavou po centru Filipeho Luíse. Poté Griezmann převzal míč od Diega Costy a v 67. minutě z voleje udeřil počtvrté. Šestadvacetiletý reprezentant tak navázal na svůj nedělní hattrick proti Seville, polepšil si na 15 ligových branek v sezoně a je čtvrtý v tabulce kanonýrů.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid - Leganes 4:0. Griezmann dal všechny góly

Domácí: 49. Calleri

Hosté: 21. Messi

Domácí: Chichizola – Aguirregaray, Navarro, Gálvez, D. Castellano (75. Míchel) – Etebo, V. Gómez (C) (70. Aquilani) – Halilović, Tana, Jairo (86. David García) – Calleri.

Hosté: ter Stegen – Roberto, Umtiti, Vermaelen, Digne – Aleix Vidal (57. Coutinho), Busquets, Paulinho (63. Rakitić), Iniesta (C) (75. O. Dembèlé) – Messi, L. Suárez.

Domácí: Aquilani, Castellano, Expósito, García, Lizoain, Míchel, Toledo

Hosté: Cillessen, Coutinho, Dembèlé, Alcácer, Gomes, Piqué, Rakitić

Domácí: Aguirregaray, D. Castellano, Navarro, Etebo, Gálvez, Calleri

Hosté: Digne, Roberto, Umtiti

Estadio de Gran Canaria

V Las Palmas poslal favorita v 21. minutě do vedení hvězdný Argentinec Lionel Messi precizně provedeným přímým kopem a 23. gólem v sezoně si upevnil pozici nejlepšího střelce ligy.

Chvíli po přestávce ale dostali domácí šanci kopat po faulu penaltu a Jonathan Calleri ji chladnokrevně proměnil. Tým z Kanárských ostrovů pak tlaku lídra odolal a bod uhájil, přesto dál figuruje na sestupové pozici na třetím místě od konce tabulky.

SESTŘIH LA LIGY: Las Palmas - FC Barcelona 1:1. Messiho gól na výhru nestačil

Domácí: 50. de Marcos

Hosté: 24. Kondogbia

Domácí: Arrizabalaga – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Saborit – Etxebarria, San José – Susaeta (64. I. Williams), Raúl García (77. Lekue), I. Córdoba – Aduriz.

Hosté: Neto – Vezo, Murillo, Gabriel, Gayá – Coquelin, Parejo, Kondogbia, Torres (76. Guedes) – Vietto (71. Rodrigo), Zaza (84. Soler).

Domácí: Williams, Iturraspe, Herrerín, Lekue, Etxeita, Merino, Vesga

Hosté: Doménech, Guedes, Rodrigo, Soler, Lato, Mina, Montoya

Domácí: I. Córdoba

Hosté: Zaza, Murillo

Gil – Nevado, Martínez

San Mamés Barria, Bilbao

Valencie remizovala v Bilbau 1:1 a nevyužila možnost vystřídat na třetí pozici mistrovský Real Madrid, který v úterý nečekaně prohrál s barcelonským Espaňolem 0:1.

Hosty poslal do vedení ve 23. minutě Geoffrey Kondogbia, poté kanonýr Athleticu Aritz Aduriz neproměnil penaltu, ale Óscar de Marcos v úvodu druhé půle přece jen srovnal. Čtvrtá Valencie ztrácí na Real bod.

SESTŘIH LA LIGY: Bilbao - Valencia 1:1

Domácí: 90+3. G. Moreno

Hosté:

Domácí: Diego López – Navarro, David López, Ó. Duarte, Caricol – Darder, Ca. Sánchez, V. Sánchez (70. Granero), Piatti (79. Baptistão) – G. Moreno, Sergio García.

Hosté: Navas – Hakimi, Ramos, Varane, Nacho Fernández – M. Llorente, Kovačić (89. Mayoral) – L. Vázquez, Isco (69. Benzema), Asensio – Bale (81. D. Ceballos).

19.805 diváků

Fotbalisté Realu Madrid prohráli v předehrávce španělské ligy gólem v nastavení 0:1 na hřišti Espaňolu a na vedoucí Barcelonu ztrácejí z třetího místa nadále 14 bodů. "Bílý balet" bez Cristiana Ronalda neprodloužil sérii čtyř vítězství a ve středu se před něj může posunout Valencie, která zaostává o dva body.

Zápas rozhodl ve třetí nastavené minutě tečovanou střelou z voleje útočník Gerard Moreno a zařídil první výhru Espaňolu nad Realem po deseti letech.

Trenér madridského velkoklubu Zinedine Zidane šetřil některé opory včetně hvězdného Ronalda, další elitní útočník Karim Benzema například přišel na hřiště až na poslední dvacetiminutovku. Real čeká za týden odveta v Lize mistrů v Paříži proti PSG, před tím ještě nastoupí v sobotu ve španělské lize doma proti Getafe.

SESTŘIH LA LIGY: Espanyol - Real Madrid 1:0. Domácí rozhodli v 93. minutě

Domácí: 40. Á. Rodríguez, 44. Bóveda (vl.), 82. J. Molina

Hosté:

Domácí: E. Martínez – Dakonam, Bruno González, Damián Suárez, Antunes – Ndiaye (85. Ndockyt), Arambarri, Portillo, Mora (64. Šibasaki) – Á. Rodríguez (74. Rémy), J. Molina.

Hosté: R. Martínez – Juanfran, Luisinho, Bóveda, Schär – Muntari (63. Andone), Krohn-Dehli (46. C. Borges), Mosquera, Adrián López – Bakkali (77. Cartabia), Pérez Martínez.

Hosté: 15. Correa

Domácí: Roberto – Rosales (C), L. Hernández, Miquel, González (84. Samuel) – Success (34. En-Nesyri), Iturra, Lacen, Castro – Rolán, Id. Brown (76. Bueno).

Hosté: S. Rico – Layún, Kjaer, Lenglet, Arana – Pizarro, Banega (C) – Sarabia, Correa (63. F. Vázquez), Nolito (88. Geis) – Ben Yedder (77. Sandro Ramírez).

Hosté:

Domácí: Dmitrović – Capa (62. Peña), Ramis, Arbilla, Juncà – León (87. Inuj), Dani García (C), Escalante, Orellana – Kike García, Charles (67. Jordán).

Hosté: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Antonio Rukavina – Raba, Fuego (63. Trigueros), Hernández, Čeryšev (73. Fornals) – R. Martínez, Ünal (55. Bacca).

Hosté:

Domácí: Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo, Granell, Pons, Planas – Portugués (90+1. Timor), Stuani (84. Lozano), B. García (71. Aleix Garcia).

Hosté: Blanco – Mallo, Roncaglia, Sergi Gómez, J. Castro – Wass (75. Boyé), Lobotka, Jozabed (75. Radoja), Mor – Aspas, Gómez.

Hosté:

Domácí: Pacheco – Martín, Laguardia, Ely, R. Duarte – I. Gómez, Pina, García, Pedraza (78. Burgui) – Munir, Guidetti (70. Sobrino).

Hosté: Olazábal – Pedro López, Cabaco, Chema, Luna – Campaña (35. Suárez Pier), Lerma, Lukić – Ivi, Martí (46. E. Boateng), Morales.

Domácí: Burgui, Pérez, Alexis, Sivera, Sobrino, Wakaso, Torres

Hosté: Coke, Bardi, Boateng, Pazzini, Rochina, Suárez Pier, Koke

Domácí: Munir, Munir, Pina, Munir

Hosté: Chema (č), Suárez Pier, Lerma

SESTŘIH LA LIGY: Alavés - Levante 1:0

Domácí: Adán (C) – Guerrero, Mandi, Bartra, Firpo, Durmisi – Boudebouz (69. Joaquín), Javi García, Ruiz, Tello (83. Camarasa) – León (69. Rubén Castro).

Hosté: Moyà – Odriozola Arzallus, D. Llorente, H. Moreno, de la Bella – Zubeldia, Illarramendi (C), Zurutuza (66. Guridi) – Canales, Juanmi (73. Januzaj), Oyarzabal (90+2. Bautista).

20. Málaga 38 5 5 28 24:61 20

TOP góly 25. kola La Ligy: Messiho přesný přímák a gólové parády Griezmanna a Coutinha