Barcelonu naštval sudí, gól z penalty po 746 dnech! Piquého museli držet

Autor: rou
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Pro Barcelonu to nebyl vůbec tak jednoduchý večer, jak si dost možná představovala. Fotbalisté vedoucího celku španělské ligy na půdě zachraňujícího se Las Palmas získali jen bod za remízu 1:1 a v tabulce se na ně tlačí Atlético Madrid, které před vzájemným nedělním duelem ztrácí už jen pět bodů. Katalánci nicméně odjížděli z Kanárských ostrovů hodně rozladění. Především z výkonu rozhodčího Mateua Lahoze.

Barcelona přitom začala svým klasickým tlakem a Lionel Messi ve 21. minutě napálil míč z přímáku na hranici vápna parádní střelou přímo do šibenice.

Las Palmas - FC Barcelona: Parádní trefa! Messi z přímáku zavěsil do vzdálenější šibenice

Na začátku druhé půle ale přišel zlomový moment. Po rohovém kopu domácích došlo ve vápně k několika podezřelým kontaktům a pádům a sudí odpískal penaltu.

Pak vyšlo najevo, že pokutový kop nenařídil za žádný faul, ale za ruku Lucase Digneho. Která byla podle opakovaných záběrů opravdu celkem přísná. „Pokutový kop nás bolel, viděli jsme, že vyrovnali z neviditelné penalty,“ stěžoval si po zápase kouč hostů Ernesto Valverde.

Las Palmas - FC Barcelona: Kontroverzní penalta! Domácí srovnali po sporné ruce na 1:1

A připomněl ještě jednu událost chvíli před přestávkou, kdy vyběhnuvší Leandro Chichizola zastavil rychlý brejk evidentně rukou, za což prý Valverde rozhodčímu pořádně vyčinil.

SESTŘIH | Na Chichizolovu ruku se podívejte v čase 2:33

SESTŘIH LA LIGY: Las Palmas - FC Barcelona 1:1. Messiho paráda i neviditelná penalta

„O poločase jsem s ním mluvil o jasné a záměrné ruce brankáře mimo pokutové území,“ zlobil se Valverde, že domácí gólman nebyl vyloučen, a vrátil se i k pozdější penaltě. „Stále nevím, proč ji odpískal.“

Digne se míče sotva dotkl a nijak nezměnil jeho směr, navíc v pohybu ruky těžko hledat nějaký záměr. Španělští novináři nicméně odhalili ještě jeden moment, kdy naopak Andrés Iniesta ve vápně zastavil míč loktem a penalta se pískat mohla.

Svůj názor na sporné momenty ale na konci zápasu jasně vyjádřil i Gerard Piqué, který si to chtěl se sudím Lahozem od plic vyříkat, ale týmový delegát Carles Naval ho s vypětím všech sil zastavil.

Zajímavý je i fakt, se kterým přišel španělský deník Marca. Barcelona totiž nedostala gól z penalty od 14. února 2016, tedy 746 dní. Mezitím naopak rozhodčí odpískali 21 pokutových kopů pro Barcelonu. A z toho hned pět jich nařídil právě ve čtvrtek zatracovaný Mateu Lahoz…