SESTŘIHY: Krok k titulu! Barcelona vyhrála šlágr s Atlétikem, slaví i Real | iSport.cz
5. března 2018 • 07:55

SESTŘIHY: Krok k titulu! Barcelona vyhrála šlágr s Atlétikem, slaví i Real

Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení

SOUHRN 27. KOLA  | Důležitá výhra pro Barcelonu. Lídr španělské ligy porazil ve 27. kole druhé Atlétiko Madrid díky Messiho brance 1:0 a výrazně se přiblížil zisku titulu. Na svého nedělního soupeře má jedenáct kol před koncem náskok osmi bodů, třetí je s patnáctibodovým odstupem Real Madrid. Bílí balet zajistil výhru nad Getafe Cristiano Ronaldo, který oslavil 300. branku v La lize. Jen bod ztrácí na čtvrté pozici Valencie, když porazila Betis 2:0.

Domácí: 26. Messi

Hosté:

Domácí: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Coutinho (84. Paulinho), Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (35. A. Gomes) – Messi, L. Suárez.

Hosté: Oblak – Vrsaljko (59. Á. Correa), J. Giménez, Godín (C), Luís (74. Lucas Hernández) – Saúl Ñíguez, Gabi (66. Gameiro), Partey, Koke – Griezmann, D. Costa.

Domácí: Dembèlé, Cillessen, Paulinho, Alcácer, Digne, Gomes, Vermaelen

Hosté: Torres, Correa, Hernández, Gameiro, Juanfran, Werner, Vitolo

Domácí: Messi, Rakitić

Hosté: Vrsaljko, J. Giménez

Gil – Nevado, Martínez

Camp Nou (Barcelona)

Hvězdný Lionel Messi rozhodl utkání v 26. minutě. Na jeho zakroucený pokus z přímého kopu si sice brankář Oblak sáhl, mimo tyče ho ale vyrazit nedokázal. Messi se prosadil střelou z přímého kopu ve třetím zápase La Ligy po sobě, což se mu v kariéře zatím nikdy nepovedlo.

Komplikace přišla pro Katalánce v 35. minutě, kdy musel se svalovým zraněním střídat Iniesta, kterého nahradil Gomes. Vedoucí celek soutěže ale hlavního konkurenta v boji o titul do žádné vážnější šance nepustil a vítězství si pohlídal.

Barcelonský trenér Ernesto Valverde na jedenáctý pokus poprvé porazil tým vedený Diegem Simeonem. Atlético prohrálo po osmi vítězných soutěžních zápasech.

SESTŘIH LA LIGY: FC Barcelona - Atlético Madrid 1:0. Krok k titulu, rozhodl Messi

Domácí: 23. Rodrigo, 47. Zaza

Hosté:

Domácí: Neto – Montoya, Murillo, Gabriel, Gayá – Soler (74. Coquelin), Parejo (C), Kondogbia, Guedes – S. Mina (37. Zaza), Rodrigo (84. Torres).

Hosté: Adán – Mandi, Bartra, Amat (83. Tello) – Barragán (59. Guerrero), Camarasa (69. Rubén Castro), Javi García, Ruiz, Firpo – Joaquín (C), Morón.

Hosté: 66. Portillo

Domácí: Navas – Carvajal, Nacho Fernández, Ramos, Hernández (65. Marcelo) – Casemiro, M. Llorente (80. Kovačić), Isco – Bale, Benzema, Ronaldo (80. Asensio).

Hosté: E. Martínez – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González, Antunes – Mora (59. Šibasaki), Arambarri – Portillo (86. Pacheco), Fajr, Rémy – Á. Rodríguez (56. J. Molina).

Domácí: Varane, Marcelo, Casilla, Vázquez, Asensio, Mayoral, Kovačić

Hosté: Cabrera, Šibasaki, Molinero, Molina, Pacheco, Manojlović, Ndockyt

Domácí: Nacho Fernández

Hosté: Rémy, Rémy, Portillo

Melero – Torre, Martínez

Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)

Real vedl od 23. minuty zásluhou Balea, který nikým nehlídaný zužitkoval Iscovu přihrávku uvnitř vápna. V závěru poločasu zvýšil na 2:0 Ronaldo, kterému předložil míč Benzema. Portugalská hvězda si následně poradila s obránci i brankářem Martínezem. Ronaldo dosáhl 300. gólu v 286. zápase, Messimu to trvalo o 48 zápasů déle.

S Getafe to vypadalo ještě hůř ve 47. minutě, poté co byl po druhé žluté kartě vyloučen Rémy. Přesto se hosté dostali ke kontaktnímu gólu. V 65. minutě fauloval Nacho ve vápně Molinu a nařízenou penaltu proměnil Portillo.

Real si chtěl vzít dvoubrankové vedení hned zpět. Téměř vzápětí rozvlnil síť podruhé Ronaldo, gól ale nebyl uznán kvůli útočnému faulu a vzápětí Portugalec neproměnil velkou šanci. Dvanáct minut před koncem už se ale Ronaldo dočkal, po Marcelově centru zakončil přesně hlavou.

V závěru ještě Bale nastřelil tyč. Getafe znovu potvrdilo, že na domácím hřišti podává dobré výkony (ze 14 zápasů jich 8 vyhrálo a ve třech remizovalo), ale venku se mu nedaří. Naposledy vyhrálo 8. září na hřišti Leganés.

SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Getafe 3:1. Rozhodl Ronaldo, hosté dohrávali v desíti

Domácí: 27. Muriel, 32. F. Vázquez

Hosté:

Domácí: S. Rico – Layún, Mercado, Lenglet (87. Kjaer), Escudero (C) – Banega, N'Zonzi – Sarabia, F. Vázquez, Correa (90. Pizarro) – Muriel (68. Nolito).

Hosté: Arrizabalaga – Lekue, Yeray, I. Martínez, Saborit – San José, Iturraspe (46. Etxebarria) – Susaeta (C), Vesga (46. Aduriz), I. Córdoba (46. Raúl García) – I. Williams.

25 185 diváků

Andalusané měli proti Bilbau od začátku šance, Correa, Sarabia ani Muriel ale zprvu neuspěli. Poslední jmenovaný však v 27. minutě otevřel skóre přízemní střelou ke vzdálenější tyči a o pět minut později upravil na 2:0 po N'Zonziho centru hlavičkou Vázquez.

SESTŘIH LA LIGY: Sevilla - Bilbao 2:0

Domácí: 6. H. Moreno, 11. Illarramendi

Hosté: 39. Pedraza

Domácí: Moyà – Odriozola Arzallus, D. Llorente, H. Moreno, de la Bella – Illarramendi, Zubeldia – Januzaj (68. José), Canales, Oyarzabal – Bautista (46. Zurutuza).

Hosté: Pacheco – Martín, Laguardia, Ely, R. Duarte (80. H. Pérez) – I. Gómez (79. Burgui), D. Torres (65. Medrán), Pina, Pedraza – Guidetti, Sobrino.

Domácí: Juanmi, Pardo, Toño, Elustondo, José, Rodrigues, Zurutuza

Hosté: Burgui, Demirović, Maripán, Medrán, Sivera, Pérez

Hosté: R. Duarte

SESTŘIH LA LIGY: Levante - Espanyol 1:1

Levante - Espanyol Barcelona: Strach na hřišti. Brankář Diego Lopéz po srážce bezvládně dopadl na hřiště

SESTŘIH LA LIGY: Real Sociedad - Alavés 2:1

Domácí:

Hosté: 16. Stuani, 80. Lozano

Domácí: Asenjo – M. Gaspar, Bonera, Álvaro González, J. Costa – Castillejo (59. R. Soriano), Hernández, Trigueros – Raba (46. Ünal), Fornals (78. R. Martínez), Bacca.

Hosté: Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo, Pons (63. Aleix Garcia), Granell, Planas (25. Mojica) – Portugués, Stuani (71. Lozano), B. García.

Domácí: Ruiz, Ünal, Soriano, Rukavina, Barbosa, Martínez, Morlanes

Hosté: Mojica, Luiz, Timor, Lizak, Muniesa, Lozano, Garcia

Domácí: Raba, J. Costa, Bonera, M. Gaspar

Hosté: Granell

González – García, De Francisco

Estadio de la Cerámica

Girona vyhrála na hřišti soupeře poprvé od 11. prosince. Na hřišti Villarrealu ji poslal do vedení Stuani, který vstřelil 14. gól v sezoně a prožívá nejlepší ročník ve španělské nejvyšší soutěži. V závěru pojistil výhru hostů Lozano.

SESTŘIH LA LIGY: Villarreal - Girona 0:2

Domácí: 55. Eraso, 62. N. Amrabat

Hosté:

Domácí: Cuéllar – Zaldúa, Bustinza (86. Muňoz), Siovas, Rico – El Zhar, Gabriel (90+2. Gumbau), R. Pérez, N. Amrabat (87. Omar) – Eraso, Beauvue.

Hosté: Roberto – Rosales, L. Hernández, Miquel, Ricca – Castro (70. Añor), Lacen, Iturra, Rolán – En-Nesyri, Bueno (60. Id. Brown).

Hosté: 11. Inuj

Domácí: Koval – Bóveda, Albentosa, Sidnei, F. Navarro – C. Borges, Muntari (81. Krohn-Dehli) – Pérez Martínez, Çolak (43. R. Martínez), Adrián López (C) – Andone (85. Bakkali).

Hosté: Dmitrović – Peña, Lombán, Arbilla, Ángel – Diop (60. Kike García), Dani García (C) – Orellana (27. León), Jordán, Inuj (74. Alejo) – Charles.

Domácí: Martínez, Juanfran, Luisinho, Schär, Krohn-Dehli, Bakkali, Valle

Hosté: Riesgo, Oliveira, Juncà, Escalante, Alejo, León, García

Domácí: Koval (č), Sidnei

Hosté: Peña, Ángel

S. Jaime – J. Bueno, F. Tresaco

Estadio Municipal de Riazor (A Coruña (La Coruña)).

19317 diváků

SESTŘIH LA LIGY: La Coruňa - Eibar 1:1

Domácí: 62. J. Castro, 89. P. Hernández

Hosté: 53. Expósito

Domácí: Blanco – Mallo (C), Roncaglia, Sergi Gómez, J. Castro – Radoja (60. Portela), Lobotka, P. Hernández – Aspas, Gómez (90+3. Boyé), Mor (74. Sisto).

Hosté: Chichizola – Míchel, Gálvez, Navarro, Aguirregaray – Aquilani (69. Gil), V. Gómez (C) – Halilović (84. Toledo), Etebo, Tana – Expósito.

Domácí: Álvarez, Boyé, Sisto, Mazáň, Jozabed, Cabral, Portela

Hosté: Lizoain, García, Ezekiel, Gil, Castellano, Toledo, Ramírez

Domácí: Lobotka

Hosté: Aquilani, Navarro