Barcelona - Real Madrid 2:2: Ukradené góly,(ne)penalta i šlápnutí bez trestu | iSport.cz
Jakub Dvořák
7. května 2018 • 04:30

El Clásico v režii sudího: Ukradené góly,(ne)penalta i šlápnutí bez trestu

• Podívejte se, jak sudí ovlivnili španělské El Clásico Podívejte se, jak sudí ovlivnili španělské El ClásicoFOTO: koláž iSport.cz

Pomoc videorozhodčího si vedení španělské La Ligy odsouhlasilo až od příští sezony a nyní na to šeredně doplatilo. Pokud by totiž v nedělním souboji mezi Barcelonou a Realem (2:2) měl hlavní arbitr Alejandro José Hernández k nápomoci video, zřejmě by se nedopustil tolika přešlapů. Poškozeny se mohly cítit obě strany. Podívejte se na pět sporných momentů El Clásika.

• Baleovo šlápnutí na Umtitiho

46. minuta

Barcelona – Real Madrid: Hloupý faul Balea! Prošlápl Umtitiho, ale sudí ho nepotrestal

První pochybění od sudího Alejandra Josého Hernándeze přišlo v nastaveném čase prvního poločasu. Gareth Bale vletěl do obránce Samuela Umtitiho nedovoleným způsobem a navrch mu prošlápl lýtko. Vyvázl však bez trestu. Mladý španělský arbitr viděl pouze faul, ale kartu velškého fotbalistovi k nepochopení domácích neukázal.

Lionel Messi v šanci, za ním jej stínuje kapitán Realu Sergio Ramos

• Roberto udeřil Marcela a byl vyloučen

47. minuta

Barcelona - Real Madrid: Roberto neunesl emoce a udeřil Marcela, jasná červená!

O minutu později se však už nerozpakoval a poté, co Sergi Roberto hloupě oplácel Marcelovi dohrání souboje a udeřil jej rukou, přišla jasná červená karta. Z opakovaných záběrů lze rozpoznat, že brazilský bek Realu přihrál svůj pád na zem, ale úder rukou od domácího fotbalisty byl zřejmý.

• faul Suáreze před Messiho gólem

52. minuta

Barcelona – Real Madrid: Suárez fauloval Varaneho, poté Messi zvýšil na 2:1

Formu marně hledal hlavní sudí i ve druhém poločase. V 55. minutě rozjel gólovou akci útočník Luis Suárez, na jejímž konci vymíchal obranu Realu Lionel Messi a poslal Barcelonu opět do vedení. Všem, i Hernándezovi, však uniklo, že v úplném zárodku akce uruguayský útočník podkopl stopera hostů Raphaela Varaneho. Pískat se tak měl faul a ke gólové situaci by vůbec nedošlo.

• Neuznaný gól Suáreze

55. minuta

Barcelona – Real Madrid: Sudí upřel Suárezovi gól, chybně viděli Rakitiče v ofsajdu

Sotva se rozehrálo, přišlo další sporné rozhodnutí sudích. V 55. minutě se prosadil Luis Suárez a Barcelona mohla jít do dvoubrankového trháku – mělo to však háček. Pomezní viděl před gólem ofsajdové postavení Ivana Rakitiče. Z opakovaných záběrů se lze jen domnívat, zda měl pravdu. Chorvatský záložník byl na samotné hraně ofsajdu.

• Penalta na Marcela

76. minuta

Barcelona - Real Madrid: Alba jasně kopl Marcela ve vápně, sudí penaltu nenařídil

Poslední velký přešlap předvedl sudí Hernández čtvrthodiny před koncem. Obránce Realu Marcelo byl ve vápně zasažen do holeně domácím Albou a upadl. Hráči „bílého baletu“ se dožadovali pokutového kopu, ale hlavní arbitr byl neoblomný. Z různých záběrů je však zjevné, že Alba vůbec nezasáhl míč a Brazilce skutečně fauloval.

SESTŘIH LA LIGY: Barcelona - Real Madrid 2:2