SESTŘIHY: První prohra Barcelony! Ztratila v Levante, padlo devět gólů

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Barcelona prohrála v 37. kole španělské fotbalové ligy na hřišti Levante 4:5 a skončila její rekordní série neporazitelnosti. Katalánci v lize vyšli na prázdno po 43 zápasech a přišli o možnost dokončit jako první tým v historii celou sezonu La Ligy bez porážky. Real Madrid i bez hvězdného Cristiana Ronalda deklasoval v předposledním kole španělské ligy Celtu Vigo 6:0 a ještě má šanci stát se vicemistrem. Musel by však v závěrečném duelu zvítězit ve Villarrealu a městský rival Atlético, který v sobotu vyhrál 1:0 na hřišti Getafe a na nějž Real ztrácí tři body, by nesměl bodovat doma s Eibarem. Slavné madridské celky spolu v ligové sezoně dvakrát remizovaly, v případě rovnosti bodů by tak rozhodoval rozdíl ve skóre. Real je na tom s bilancí +50 mnohem lépe než Atlético (+36).

Levante - Barcelona 5:4

Branky: 9., 30. a 49. E. Boateng, 46. a 56. Bardhi - 38., 59. a 64. Coutinho, 71. Suárez z pen.

Španělský mistr bez hvězdného Lionela Messiho v sestavě prohrával po půlhodině hry o dvě branky, o obě se postaral Emmanuel Boateng. Kontaktní gól vstřelil krátce před pauzou Coutinho. Už předtím musel zraněného Vermaelena nahradit ve středu barcelonské obrany Piqué.

SESTŘIH LA LIGY: Levante - Barcelona 5:4. Mistr utrpěl první porážku v posledním kole

Favorit pak vůbec nezvládl vstup do druhého poločasu a v rozmezí jedenácti minut inkasoval další tři góly. Nejprve se krásnou technickou střelou trefil Bardhi a následně se znovu prosadil Boateng. Ghanský útočník se stal prvním hráčem od roku 2005, který vstřelil Barceloně ve španělské lize hattrick. Na 5:1 zvýšil po rychlém brejku svým druhým gólem Bardhi.

V 71. minutě už byl ale stav jen 5:4 pro domácí. Dvěma brankami završil první hattrick v katalánském dresu Coutinho a po něm proměnil pokutový kop Suárez. I přes velký tlak už se ale hostům vyrovnat nepodařilo.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Real Madrid - Celta Vigo 6:0

Branky: 13. a 30. Bale, 32. Isco, 52. Hakimi, 74. vlastní Gómez, 81. Kroos

"Bílý balet" poslal proti Vigu do vedení Bale, kterého do šance vysunul Modrič a velšský reprezentant zakončil přesně k tyči. Po půlhodině hry zvýšil na 2:0 povedenou ránou z úhlu.

SESTŘIH LA LIGA: Real Madrid - Celta Vigo 6:0.

Dvě minuty nato na něj navázal dalším pohledným gólem Isco a krátce po změně stran zužitkoval Benzemovu přihrávku pravý bek Hakimi. V 74. minutě si vlastní gól dal Gómez a devět minut před koncem skóroval také Kroos. V závěru ještě nastřelil Modrič tyč.

Getafe - Atlético Madrid 0:1

Branka: 8. Koke

Atlético se dostalo do vedení v osmé minutě po Kokeho střele ke vzdálenější tyči. Zvýšit mohl Costa, tváří v tvář gólmanu Guaitovi ale zaváhal. Domácí měli velkou šanci na vyrovnání v 77. minutě, Fajr však neproměnil penaltu a Getafe tak po pěti zápasech nebodovalo. Atléticu nedokázalo vstřelit branku ve 14. soutěžním utkání po sobě.

Girona - Valencia 0:1

Branka: 61. Vietto

Čtvrtá Valencie zvítězila 1:0 na hřišti Girony zásluhou gólu Vietta z 61. minuty a po pěti utkáních naplno bodovala. Gironě se v poslední době na domácím hřišti nedaří, prohrála poslední čtyři zápasy.

Betis - Sevilla 2:2

Branky: 5. Bartra, 81. Loren Morón - 57. Ben Yedder, 79. Kjaer

SESTŘIH LA LIGA: Real Betis - Sevilla 2:2.

Sevillské derby odstartoval lépe Betis, který vedl od páté minuty po Bartrově zásahu. Soupeř sice otočil skóre góly Ben Yeddera a Kjaera, poslední slovo ale měli znovu hráči Betisu. V 81. minutě o dělbě bodů rozhodl Loren Morón. Betis je s 60 body na šestém místě.

La Coruňa - Villarreal 2:4

Branky: 58. a 88. Borja Valle - 2. a 45. Castillejo, 31. Trigueros, 90.+2 Čeryšev

Stejně bodů má pátý Villarreal, který zvítězil 4:2 na hřišti sestupující La Coruni. Před Betisem je díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů.

Real Sociedad - Leganés 3:2

Branky: 18. Oyarzabal, 25. Canales, 78. Willian José z pen. - 26. Rico, 53. Guerrero

SESTŘIH LA LIGA: Real Sociedad - Leganés 3:2.

San Sebastian odehrál poslední domácí utkání v sezoně s podobiznou odchovance Xabiho Prieta na místě klubového znaku na dresech. Čtyřiatřicetiletý středopolař odehrál za San Sebastian 15 sezon a rozhodl se ukončit kariéru. Rozlučka se baskickému celku povedla, nad Leganésem zvítězil 3:2.

Alavés - Bilbao 3:1

Branky: 43. Guidetti, 60. El Haddadi, 77. Ibai Gómez - 79. Muniain

Eibar - Las Palmas 1:0

Branka: 5. Charles

1. Barcelona 38 26 9 3 90:36 87
2. Atlético 38 22 10 6 55:29 76
3. Real 38 21 5 12 63:46 68
4. Valencia 38 15 16 7 51:35 61