SESTŘIHY: Real ztratil s Villarrealem, Torres se loučil dvěma góly

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Realu Madrid zakončili španělskou ligu remízou 2:2 na hřišti Villarrealu, když v závěru neudrželi vedení 2:0 po gólech Garetha Balea a Cristiana Ronalda. Real obsadil konečnou třetí příčku v tabulce a nenaladil se vítězně na finále Ligy mistrů s Liverpoolem, které se bude hrát za týden. ndrés Iniesta se rozloučil s Barcelonou vítězně, Katalánci porazili San Sebastian 1:0 a tabulku ovládli s náskokem 14 bodů. Atlético Madrid remizovalo s Eibarem 2:2 a potvrdilo druhé místo. Ve svém pravděpodobně posledním zápase za Atlético vstřelil oba góly domácích Fernando Torres. Čtvrtá Valencie porazila sestupující La Coruňu 2:1.

Barcelona - Real Sociedad 1:0

Branka: 57. Coutinho

Na Camp Nou vstřelil jediný gól zápasu v 57. minutě záložník Coutinho, který si navedl míč na pravačku a obstřelil brankáře Moyu. Brazilec se v této sezoně trefil osmkrát zpoza vápna, což je společně s Messim nejvíc ze všech hráčů pěti nejprestižnějších evropských lig.

V 81. minutě opustil hřiště za bouřlivého potlesku vyprodaného hlediště viditelně dojatý Iniesta, který předal kapitánskou pásku Messimu. Iniesta strávil v Barceloně celou profesionální kariéru a odehrál za ni 674 soutěžních utkání. Více jich má na kontě pouze jeho někdejší spoluhráč Xavi (767).

SESTŘIH LA LIGY: Barcelona - San Sebastian 1:0

Domácí: 57. Coutinho

Hosté:

Domácí: ter Stegen – Semedo, Piqué, Y. Mina, Alba – Coutinho (67. Messi), Busquets, Rakitić, Iniesta (C) (81. Alcácer) – O. Dembèlé (54. Denis Suárez), L. Suárez.

Hosté: Moyà – A. Elustondo (71. Odriozola Arzallus), Navas, D. Llorente, de la Bella – Illarramendi (C), Zurutuza (89. Prieto) – Januzaj (63. Canales), Juanmi, Oyarzabal – José.

Branky: 42. a 60. Torres - 35. Kike, 70. Peňa

Favorizované Atlético muselo utkání otáčet, neboť v 35. minutě poslal hostující tým do vedení ve skluzu Kike. Ještě před pauzou ale vyrovnal Torres, jemuž předložil míč před prázdnou bránu Correa.

Svůj 128. gól v dresu mateřského klubu zaznamenal Torres po hodině hry, kdy si naběhl na Costovu kolmici a po kličce brankáři znovu rozvlnil síť. Vzápětí ale musel ze hřiště po druhé žluté kartě jejich spoluhráč Hernández a Eibar zásluhou Peňova gólu vyrovnal na konečných 2:2. Byla to teprve osmá branka v ligové sezoně, kterou Atlético na svém stadionu inkasovalo.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid - Eibar 2:2

Fernando Torres se po utkání rozloučil s Atlétikem a nechyběla u toho ani jeho rodina

Domácí: 42. F. Torres, 61. F. Torres

Hosté: 34. Kike García, 70. Peña

Domácí: Oblak – Luís, Lucas Hernández, Savić, Juanfran – Vitolo (66. J. Giménez), Gabi, Saúl Ñíguez, Koke (58. Griezmann) – Á. Correa (59. D. Costa), F. Torres.

Hosté: Dmitrović – Ángel, P. Oliveira, Lombán (67. Arbilla), Peña – Dani García, Escalante – Alejo (78. Charles), Jordán, Orellana – Kike García (90+2. Regis).

Branky: 28. Zaza, 77. Guedes - 80. Pérez

Úvodní branku valencijských "Netopýrů" vsítil v 28. minutě z voleje Zaza, pro italského útočníka to byla 13. trefa v sezoně. V 77. minutě zvýšil po Viettově chytrém přiťuknutí patou střelou pod břevno Guedes. La Coruňa už dokázala pouze snížit po spolupráci dvou střídajících hráčů, Adrianovu přihrávku zužitkoval Peréz.

SESTŘIH LA LIGY: Valencia - La Coruňa 2:1

Domácí: 28. Zaza, 77. Guedes

Hosté: 80. Lucas

Domácí: Doménech – Vidal, Murillo, Garay, Gayá – Soler, Parejo (C) (62. Kondogbia), Nemanja Maksimović, Guedes – Rodrigo (66. Vietto), Zaza (64. S. Mina).

Hosté: Koval (83. Tytoń) – Juanfran, Valentín (62. Adrián López), Sadick, F. Navarro (C) – Krohn-Dehli, Mosquera – Bakkali (59. Lucas), Çolak, Luisinho – Valle.

Domácí: Vezo, Vietto, Neto, Torres, Kondogbia, Montoya, Mina

Hosté: Tytoń, Lucas, López, Valverde, Guilherme, Muntari, Fornos

Medié – Huerga, Villate

Mestalla, Valencia

Villarreal - Real Madrid 2:2

Branky: 71. Martínez, 86. Castillejo - 11. Bale, 32. Ronaldo

Real začal zhurta a v 11. minutě měl už třetí velkou šanci. Z té také padl gól po hezké individuální akci Balea a jeho střele do protipohybu gólmana. Po půlhodině hry pak po Marcelově centru zvýšil hlavou Ronaldo.

V brance Realu se poprvé objevil syn trenéra Zinédina Zidana Luca a čisté konto držel do 71. minuty, než ho tvrdou střelou překonal Martínez. Villarreal se dostal do tlaku a čtyři minuty před koncem srovnal, když Castillejo udělal kličku i dvacetiletému brankáři.

SESTŘIH LA LIGY: Villarreal - Real Madrid 2:2

Domácí: 71. R. Martínez, 86. Castillejo

Hosté: 11. Bale, 32. Ronaldo

Domácí: Andrés Fernández – Marín, Bonera, Álvaro González, M. Gaspar – Fornals (77. Castillejo), Fuego (58. Al-Dawsari), Hernández, R. Soriano – Ünal (67. R. Martínez), N. Sansone.

Hosté: L. Zidane – Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal – Modrić (65. Asensio), Casemiro, Kroos – Isco (73. Kovačić) – Bale, Ronaldo (62. Benzema).

Hosté: 12. Rochina, 74. Morales

Domácí: S. Álvarez – Mallo (C), Roncaglia, Sergi Gómez, J. Castro – Wass, Radoja (67. Mazáň), Lobotka, Jozabed (86. Molina) – Aspas (67. Boyé), Gómez.

Hosté: Koke – Pedro López (C), Chema, Cabaco, Luna – Lukić, Campaña – Morales (75. E. Bardi), Rochina (75. Al-Muwallad), Jason – Sadiku (59. Pazzini).

Hosté: 21. J. Campbell, 76. A. Sanabria

Domácí: Serantes (C) – Tito, Muňoz, Siovas, Rico – R. Pérez, Gumbau – Omar (62. Zaldúa), Brašanac, Naranjo (74. N. Amrabat) – Guerrero (88. Mantovani).

Hosté: Pedro López – Mandi, Bartra, Amat (69. R. Navarro) – Guerrero, Camarasa, Ruiz (77. Joaquín), Durmisi – J. Campbell, Rubén Castro (C) – Morón (69. A. Sanabria).

Hosté:

Domácí: Soria – Layún, Pareja (C), Lenglet, Sarabia – F. Vázquez, N'Zonzi (46. Pizarro), Roque, Nolito (81. Lara) – Ben Yedder, Sandro Ramírez (64. Muriel).

Hosté: Pacheco (C) – Martín, Ely, Maripán, Diéguez (76. Pina) – Sobrino, D. Torres, Wakaso, Burgui (61. Munir) – Demirović, Krkić (61. I. Gómez).

Domácí: Rico, Kjaer, Arana, Pizarro, Pozo, Lara, Muriel

Hosté: Castro Pérez, Laguardia, Pina, García, Gómez, Munir

Domácí: Pareja, Sarabia

Hosté: Diéguez, D. Torres

C. Del Cerro – J. Yuste, A. Álvarez

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla).

22513 diváků

Las Palmas - Girona 1:2

Branky: 13. Calleri - 5. a 42. Stuani

Domácí: 14. Calleri

Hosté: 5. Stuani, 42. Stuani

Domácí: Chichizola – Aguirregaray (63. Expósito), Gálvez, Navarro (46. David García), D. Castellano – V. Gómez, Etebo – Halilović, Ramírez, Momo (65. Gil) – Calleri.

Hosté: Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo (59. Timor), Pons, Granell, Aday – Portugués, Lozano (80. B. García) – Stuani (85. Olunga).

Hosté: 74. Rémy

Domácí: Prieto – L. Hernández, Robles, González – Lacen (84. Cruz), Adrián González, Iturra (C), Lestienne (68. Id. Brown) – Success, En-Nesyri (75. Keko) – Rolán.

Hosté: Guaita – Molinero, Bruno González, Dakonam, Antunes – Portillo (69. Pacheco), Šibasaki (82. Mora), Fajr, Ndiaye – Á. Rodríguez, J. Molina (C) (69. Rémy).

Domácí: Samuel, Bueno, Rolón, Roberto, Keko, Brown, Cruz

Hosté: Pacheco, Mora, Alba, Ndockyt, Manojlović, Redondo, Rémy

Domácí: L. Hernández, Adrián González, González, Iturra

Hosté: Á. Rodríguez