Nováček La Ligy: malý stadion i na české poměry a vězeň v sestavě | iSport.cz
17. srpna 2018 • 04:30

Nováček La Ligy: malý stadion i na české poměry a vězeň v sestavě

Autor: apr
TOP VIDEA
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu
TOP MOMENTY: Zábranský je zpátky, bída Hradce a další bizarní pokuta pro Kladno TOP MOMENTY: Zábranský je zpátky, bída Hradce a další bizarní pokuta pro Kladno
VŠECHNA VIDEA ZDE

Huesca! Ptáte se kdo? Nováček La Ligy je specifický tím, že bude hrát své zápasy při první sezoně mezi elitou na druhém nejmenším stadionu v soutěži a v jeho obranné formaci se bude na hřišti prohánět hráč, který ještě nedávno seděl ve vazbě za mřížemi. „Víme, že to nebude snadné, ale musíme bojovat a ukázat, že jsme v nejvyšší soutěži právem,“ říká obránce Huesky Pablo Insua. Barcelonský Nou Camp (kapacita 99 tisíc diváků), stadion Realu Madrid (kapacita 81 tisíc diváků) či Atlétika Madrid (kapacita 68 tisíc diváků), to jsou největší stadiony španělské La Ligy.

Nyní se k nim přidá El Alcoraz, stadionek nováčka Huesky s tribunami pro 5300 diváků. Po postupu do první ligy na něm přibylo dalších 2000 sedaček. Po stadionu Eibaru, který pojme 6200 diváků, jde o druhý nejmenší stadion La Ligy, který by svojí kapacitou neoslnil ani v české lize. Kvůli rekonstrukci se na něm poprvé Huesca představí až 14. září.

Huesca hraje své zápasy na stadionu El AlcorazHuesca hraje své zápasy na stadionu El AlcorazFoto Twitter

Nováček totiž vstoupí do sezony třemi zápasy na hřištích soupeřů. V neděli zahájí soutěž právě na půdě Eibaru. Poté Huescu čeká venkovní duel proti Athlétiku Bilbao a následně zápas na Nou Campu proti Barceloně a Lionelu Messimu, který si za minulou sezonu vydělal pětkrát více, než jaký je rozpočet Hueskhy, který činí necelých osm milionů eur (205 milionů korun). 

Na El Alcoraz před domácími fanoušky bude Huesca hrát tedy až ve 4. kole proti Vallecanu. „Nezáleží, kde hrajeme. Musíme se tomu podřídit a vynaložit veškeré úsilí, abychom na tom byly po třech venkovních zápasech co nejlépe,“ tvrdí Insua.

Zajímavostí Huesky je, že se v její obraně bude prohánět muž, který ještě nedávno seděl ve vězení. Portugalec Ruben Semedo byl propuštěn po 142 dnech z vazby teprve 13. července, a to poté, co zaplatil kauci ve výši 30 tisíc eur (771 tisíc korun). 

„Je v ideální formě. Ve vězení na sobě pracoval, dokonce tam odehrál několik zápasů." uvedl ředitel klubu Emilio Vega. „Ctíme presumpci neviny a hráč má naši plnou důvěru," dodal. 

Za mříže se 24letý obránce dostal za pokus o vraždu, obecné ohrožení, únos a nezákonné držení zbraně. Do Huesky přišel na roční hostování z Villarealu a již za své krátké působení v klubu se stal terčem několika vtípků. Zejména pak poté, co byl vyfocen na dětské střelnici s pistolí v ruce. 

Pro nováčka určitě nebude snadné, udržet se v první lize. V létě totiž přišel o svého trenéra Rubiho, který zvolil nové angažmá v Espaňolu Barcelona, kde již v minulosti působil. Klub musel hledat také novou brankářskou jedničku, protože Alex Remiro se vrátil do Athlétiku Bilbao, odkud v Huesce hostoval. Tou by měl být 22letý Argentinec Axel Werner, který přišel na hostování z Atlétika Madrid. 

Pozitivní pro tým z Aragonie je to, že udržel v kádru mozek hry Gonzala Melera, a také autora 16 branek Cucha Hernándeze, který v klubu hostuje z anglického Watfordu. 

V minulé sezoně Huesca přepisovala svou historii, pokud se jí ale podaří udržet v první lize, bude to ještě větší úspěch.  „Musíme být vytrvalí a nenechat se rozhodit nějakými nezdary. Důležité je být jeden tým a mít jasnou představu o tom, jak hrát. To je cílem k úspěchu,“ tvrdí 24letý obránce Insua.

 
13. kolo
Články odjinud


Články odjinud