16. září 2018 • 22:52

Sevilla s Vaclíkem podruhé v řadě prohrála. Barcelona po obratu zvítězila

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Realu Madrid, kteří jsou jedním ze soupeřů Plzně v Lize mistrů, ve španělské lize jen remizovali 1:1 v Bilbau a poprvé ztratili body. Po čtyřech kolech je naopak stoprocentní Barcelona, která porazila 2:1 San Sebastian. Nedaří se Atléticu Madrid, které zachránilo remízu 1:1 s Eibarem až v nastavení. Úřadující vicemistr prožívá nejhorší vstup do sezony od roku 2009. Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance podruhé za sebou ve španělské lize prohrála, tentokrát doma podlehla 0:2 Getafe a je po 4. kole jedenáctá v tabulce. Reprezentačního gólmana dvakrát nechali spoluhráči na holičkách, s inkasovanými góly moc dělat nemohl.

Domácí chtěli napravit prohrané derby s Betisem, jenže už ve 4. minutě selhali v obraně. Ángel Rodríguez si naběhl na kolmici za obranu a obstřelil vybíhajícího Vaclíka. Domácí pak zahodili velkou šanci a gól jim nebyl uznán kvůli spornému ofsajdu.

Naopak ve 38. minutě opět přišla velká chyba Sevilly. Po ztrátě míče před vlastním vápnem jeden z obránců srazil míč přímo do běhu Rodríguezovi, který měl před sebou polovinu prázdné branky a přidal snadný druhý gól.

Vaclík pak ještě skvěle vychytal Portilla, jeho týmu nebyla uznána další branka a Nolito zahodil velkou šanci stejně jako André Silva.

Real remizoval, Barcelona otáčela

Realu alespoň bod po úvodní brance Muniaina zařídil střádající Isco, který přišel na hřiště po hodině hry a na gól mu stačily necelé tři minuty. "Bílý balet" nastoupil v sestavě Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Ceballos (46. Casemiro), Kroos, Modrič (61. Isco) - Bale (75. Lucas), Benzema, Asensio.

Barcelona prohrávala od 12. minuty, kdy domácí poslal do vedení Elustondo. Hostům se podařilo skóre bleskově otočit po hodině hry. V 63. minutě srovnal Suárez a tři minuty nato přidal druhý gól Dembélé. Katalánský celek vede tabulku o dva body před Barcelonou.

Atlético sice mělo převahu, ale přesto nebylo daleko od prohry, protože hosty poslal do vedení minutu před koncem normální hrací doby Enrich. Bod nakonec domácím zajistil Moreno. Madridský celek má po čtyřech kolech na čtvrté příčce neúplné tabulky pět bodů, méně jich měl už jen v roce 2002, kdy byl s dvěma body předposlední.