Nový kouč Realu Solari: Výsledky zlepšíme, Zidaneho nechte být | iSport.cz
30. října 2018 • 15:50

Nový kouč Realu Solari: Výsledky zlepšíme, Zidaneho nechte být

Autor:
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš šetřil čas, tak zkušeně odmítl podavače míčů LIGA NARUBY: Baroš šetřil čas, tak zkušeně odmítl podavače míčů
ČÍSLA 21. kola: Hrošovský proti Slavii exceloval. Proč zaujal Costa? ČÍSLA 21. kola: Hrošovský proti Slavii exceloval. Proč zaujal Costa?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Real Madrid má nového trenéra, tedy alespoň dočasně. Je jím Argentinec Santiago Solari, který na lavičce „bílého baletu“ nahradil odvolaného Julena Lopeteguiho. Nový kouč má za sebou už první trénink s mužstvem a nyní už i premiérovou tiskovou konferenci. Prozradil, co považuje za své první cíle v nové funkci a bude chtít navázat na práci Zinedina Zidaneho.Santiago Solari byl dočasně jmenovaný jako nový trenér Realu Madrid. „Pracovat tady je velká příležitost. Nemyslím tím jen u prvního týmu, ale celkově v Realu. Je to klub, který nás převyšuje, ale zároveň zahrnuje," pochvaloval si na své první tiskové konferenci Santiago Solari. 

Jaké byly jeho pocity po prvním tréninku? „Našel jsem v šatně skupinu hráčů, kteří jsou raněni špatnými výsledky, ale odhodlaní to změnit. Je to skupina šampionů a válečníků. Víme, že nejsme v nejjednodušší situaci, ale všichni věříme, že situaci zlomíme a vylepšíme,“ uvedl.

Argentinský stratég dostal otázku, zda se pokusí navázat nějakým způsobem na úspěchy Zinedina Zidaneho. „Nechte Zizoua v klidu. Je to jedna z největších osobností Realu. Nejde ho kopírovat. Musím se spolehnout sám na sebe,“ uvědomuje si.

První cíl nového trenéra Realu Madrid je jasný. „Musíme ve středu zvítězit v zápase španělského poháru v Melille. Vlézt na hřiště a s partou šampionů, které v klubu máme, bojovat a zvítězit,“ řekl Solari.

To, zda mluvil po příchodu do Realu s odvolaným Julenem Lopeteguim, neprozradil. „To patří do soukromé sféry,“ odvětil.

Podle pravidel španělské fotbalové federace (RFEF) nemůže současná spolupráce Solariho a Realu Madrid trvat déle, než 14 dnů. Do té doby se klub musí rozhodnout, zda Argentince angažuje plnohodnotně, nebo zda jako náhradu přivede někoho jiného.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

24. kolo
Články odjinud


Články odjinud