Vaclík naplno šprtá španělštinu: Myslí na fanoušky a chystá první rozhovor | iSport.cz
4. listopadu 2018 • 04:10

Vaclík naplno šprtá španělštinu: Myslí na fanoušky a chystá první rozhovor

Autor:
TOP VIDEA
Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0 Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0
Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sžívá se s prostředím. Český brankář Tomáš Vaclík se snaží maximálně zapadnout do kádru čtvrtého celku La Ligy, Sevilly. K adaptaci mu chybí jediné - jazyk. Jak na zlepšení pracuje? „Je přede mnou ještě hodně práce. Vím, že je to důležité. Nechci si dávat nějaké přehnané cíle a termíny, ale řeknu to asi takhle: Chtěl bych co nejdřív zkusit svůj první rozhovor ve španělštině," prozrazuje odhodlaně.V Basileji neměl problém, teď musí tvrdě makat. Angličtina českému brankáři Tomáši Vaclíkovi v Seville nestačí. Cítí, že se potřebuje naučit španělsky. „Učím se vlastně od prvního dne, co jsem tady. Ve Španělsku si s angličtinou nevystačíte. V Basileji jsem němčinu nepotřeboval, každý tam uměl anglicky, ale tady je jazyk opravdu nutností," objasnil Vaclík na svém webu čtenářům.

„Kvůli všemožnému zařizování jsem pořád učení odkládal, ale teď už mám i lektora. Španělština je oproti angličtině hodně těžká. Není tak hrozná jako francouzština, ale gramatika je podobně náročná jako u češtiny, také je tam spousta časů, které je potřeba pochopit," pokračoval.

Vzápětí dodal, že jazyk po něm začínají vyžadovat i v klubu. „Trenér brankářů, který na mě doteď mluvil anglicky, mi oznámil, že už na mě bude dál mluvit jen španělsky. Ale je fakt, že mu to zatím moc nejde, naskakuje mu přede mnou pořád intuitivně spíš angličtina," usmíval se Vaclík.

Tomáš Vaclík v utkání s Barcelonou fauoval Luise Suárez, kopala se penalta a český brankář Sevilly dostal žlutou kartu
Tomáš Vaclík v utkání s Barcelonou fauoval Luise Suárez, kopala se penalta a český brankář Sevilly dostal žlutou kartu

Problém s pochopením taktiky nebo tréninkových cvičení devětadvacetiletý brankář nemá, ale do složitější konverzace by se ještě nepustil. „Ve fotbale se opakují stejné fráze. I když nerozumím všemu, kontext chápu. Když trenér analyzuje zápas a vysvětluje, kde máme stát, vím, o čem je řeč. Když mám něco říct, je to samozřejmě horší, ale snažím se. Večeři si v restauraci už zvládnu objednat, na složitější konverzaci to zatím ještě není, ale vím, jak je to důležité," uvědomuje si.

„Chci se co nejrychleji zlepšit, abych si mohl víc popovídat v kabině, a byl schopný prohodit i pár vět s fanoušky, když si přijdou pro podpis. I kvůli nim to potřebuju. Cítím, že všichni oceňují, že se snažím mluvím španělsky, co nejvíc to jde – to mi dělá radost," dodal Vaclík.

Úkol nemá před sebou jednoduchý, možná právě proto si vytyčil menší cíle. „Je přede mnou ještě hodně práce. Chtěl bych co nejdřív zkusit svůj první rozhovor ve španělštině. Možná nejdřív pro klubovou televizi, mluvit o věčech mimo fotbal si asi ještě nějakou dobu netroufnu, ale to nevadí," uzavřel v článku na svém webu.

Krok by to od něj byl mistrovský. Rozhovorem by vedení i fanouškům ukázal, jak si klubu váží a co všechno je schopný pro co nejlepší výkon na trávníku udělat. A to už je teď díky výtečným výkonům miláčkem publika.

Vaclík odchytal v dosavadní části sezony deset zápasů v La Lize. V šesti z nich dovedl Sevillu k výhře, dvakrát vychytal čisté konto. Co se Evropské ligy týče, má za sebou včetně předkol osm duelů, z nichž pouze ve dvou inkasoval branku.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

24. kolo
Články odjinud


Články odjinud