Mašina na červené se zadrhla. Nad čistým rokem Ramose ale visí otazníky | iSport.cz
31. prosince 2018 • 17:40

Mašina na červené se zadrhla. Nad čistým rokem Ramose ale visí otazníky

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sergio Ramos a červená karta? To byla rok co rok stejná jistota, jako že se každý den setmí. Až do letoška. Španělský stoper od svého začátku v Realu Madrid byl vždy aspoň jednou za dvanáct měsíců vyloučen. Od loňského prosince si ale dává červený detox. Nicméně i za rok 2018 se v podání Ramose dají vystopovat situace, které hodně zaváněly předčasným odchodem do sprch.Na Nový rok si může dopřát hned dvojnásobnou porci šampaňského. Ne že by čtvrté místo v La Lize bylo důvodem ke slavení, ale kapitána Realu Madrid Sergia Ramose může hrát jedna výjinečná osobní statistika.

Dvaatřicetiletý Španěl totiž absolvoval celý rok bez červené karty! Takových hráčů je v celém fotbalovém světě sice více než dost, ale v podání Ramose jde o jakýsi Číhošťský zázrak. Zkrátka o poměrně nereálnou věc. Pilíř zadních řad „bílého baletu“ je velmi nedisciplinovaným hráčem. Za svoji kariéru pomyslně nashromáždil 276 karet.

Zda byl Ramosův rok bez červeného kartonku oprávněný, je diskutovanou otázkou. Ani letošek se totiž neobešel bez škraloupů.

Například u liverpoolských fanoušků zůstává při pohledu na stěžejního člena sestavy Realu stále silná pachuť. Těžko, i s odstupem sedmi měsíců, mohou Ramosovi odpustit zákrok z finále Ligy mistrů na Mohameda Salaha, kterým egyptskou hvězdu „Reds“ vyřadil ze hry. Stáhnutí Salaha k zemi s fatálními následky nebylo potrestáno vůbec.

Ne úplně košer okamžik nabídl otřískaný hráč také plzeňskému publiku ve skupinové fázi aktuálního ročníku milionářské soutěže. Při zápase ve Štruncových sadech míjel domácího Milana Havla, při čemž ho trefil loktem do nosu. Taktéž bez karetního trestu. Jediná červená, která následovala po tomto incidentu, byla ta, jež crčela z Havla.

Na rozdíl od finálového extempore ale v tomto případě následovala bezprostřední reakce ze strany Ramose. Na fotbalistu Viktorie Plzeň si vyžádal číslo a formou SMS zprávy se mu omluvil.  

Za Ramosovým posledním vyloučením musíme daleko proti ose času. 2. prosince 2017 během zápasu proti Bilbau vyskočil do souboje s útočníkem Adurizem, kterého ve vzduchu zasáhl loktem do obličeje. Rozhodčí bez zaváhání tasil žlutou – pro Ramose ten zápas již druhou – kartu. Před předáním kapitánské pásky ještě stihl „sprdnout“ Adurize, posléze i sudího. Pak už naštvaně mašíroval směr šatna.

Těžko se dalo čekat, že to bude na minimálně 12 měsíců poslední červený hřích. Rozhodně ale nebyl první. Předčasně pro něj zápas podobným způsobem v jeho kariéře skončil čtyřiadvacetkrát(!). Jen ve španělské lize nasbíral 19 červených karet.

Debut v „dospělém“ fotbale si Ramos odbyl v roce 2004 ještě v dresu Sevilly. Zanedlouho přišel transfer do Realu Madrid a s ním i premiérové vyloučení. K němu došlo v září 2005. Ramos se od tohoto momentu stal zlobivým žákem, který byl každý rok aspoň jednou adresátem rudě zbarveného předmětu.

SESTŘIH LM: Plzeň - Real 0:5. Viktoria propadla v prvním poločase
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

19. kolo
Články odjinud


Články odjinud