3. února 2019 • 23:05

Real vyhrál počtvrté za sebou, Messi zařídil Barce remízu s Valencií

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Barcelony museli ve 22. kole španělské ligy na vlastním stadionu dotahovat dvougólové manko, nakonec alespoň remizovali s Valencií 2:2. Vyrovnání zařídil hvězdný Argentinec Lionel Messi. Čtvrtá Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance podlehla domácí Celtě Vigo 0:1 a prohrála potřetí z posledních čtyř zápasů. Překvapivě padlo i madridské Atlético, které nestačilo na sevilský Betis. Real Madrid porazil Alaves a vyhrál počtvrté za sebou.

Valencie vedla od 24. minuty, kdy prošel středem hřiště Rodrigo a za obranou našel zakončujícího Gameira. Druhou trefu přidal z pokutového kopu kapitán Parejo. Barcelona ale odpověděla o pár minut později stejným způsobem. Už padesátou penaltu v La Lize proměnil Messi. Víc jich mají na kontě pouze Cristiano Ronaldo (61) a Hugo Sánchez (56). Messi vyrovnal v 64. minutě a podtrhl devítizápasovou sérii se vstřeleným gólem.

Katalánský velkoklub nevyhrál v lize po osmi zápasech a jeho náskok v čele se může po odehrání kompletního kola zmenšit až na tři body.

Valencie je sedmá a bodově se na ni dotáhl San Sebastian, který porazil v baskickém derby Bilbao 2:1. Bilbao prohrálo po sedmi zápasech.

Největší šanci Sevilly promarnil v 69. minutě Ben Yedder, který trefil pravou tyč Blancovy brány. Naopak o čtyři minuty později překonal Vaclíka Yokuslu, který uklidil do prázdné brány propadlý míč po rohovém kopu.

Celta Vigo přerušila sérii pěti ligových porážek a posunula se na 14. místo. Navíc po jedenácti zápasech vyhrála zápas při absenci kapitána Iaga Aspase.

Real vyhrál, Atlético nestačilo na Betis

Real Madrid porazil doma Alavés 3:0 a připsal si čtvrtou výhru v řadě. Na vedoucí Barcelonu ztrácí osm bodů. Fotbalisté Atlética Madrid překvapivě prohráli v Seville s Betisem 0:1. Vítězný gól vstřelil v 65. minutě z penalty útočník Sergio Canales.

Zápas na Santiago Bernabeu otevřel ve 30. minutě desátou brankou v lize francouzský útočník Karim Benzema. Ve druhé půli vstřelil druhý gól v ročníku teprve osmnáctiletý talent Júnior Vinícius a v nastaveném čase zpečetil vítězství parádním gólem hlavou v letu Mariano, pro kterého to byla první branka v sezoně. Fotbalisté Alavésu se za celé utkání dostali pouze k jediné střele.

Real tak po čtvrté výhře v řadě ukrojil z náskoku vedoucí Barcelony i druhého Atlética, na které už ztrácí jen dva body. V příštím kole se v madridském derby oba týmy utkají o druhé místo. Alavés se po třech porážkách za sebou propadl mimo pohárové pozice na sedmé místo.

Fotbalisté Atlética Madrid překvapivě prohráli v Seville s Betisem 0:1 a na vedoucí Barcelonu ztrácejí už šest bodů. Atlético předtím podlehlo Betisu v soutěžním utkání naposledy v prosinci 2011.

Druhý tým španělské ligy mohl po sobotní remíze Barcelony se Sevillou snížit ztrátu na lídra, ale nakonec nezískal ani bod. Atlético prohrálo naposledy v říjnu, kdy v Lize mistrů podlehlo v Dortmundu 0:4.