Rakitič rozhodl o triumfu Barcelony v El Clásiku, Sevilla prohrála

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Barcelona vyhrála druhé El Clásico během čtyř dnů, v 26. kole španělské ligy porazila Real na jeho hřišti 1:0. Jediný gól vstřelil záložník Rakitič. Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance prohrála v generálce na utkání Evropské ligy proti pražské Slavii s Huescou 1:2. Alavés zvítězil na hřišti Villarrealu 2:1 a posunul se v neúplné tabulce na čtvrté místo zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Espaňol prodloužil svou neporazitelnost už na pět zápasů, když zdolal 3:1 Valladolid.

Zápas dvou velkých rivalů v Madridu začal šancemi na obou stranách. Kroosova tečovaná střela ani Messiho lob ale v brance neskončily. Skóre se změnilo v 26. minutě, kdy se Rakitič uvolnil na pravé straně narážečkou se Sergim Robertem a svůj nájezd z křídla zakončil jemným obloučkem přes padajícího Courtoise.

Belgický brankář Realu se vyznamenal těsně před koncem poločasu, kdy zlikvidoval dvojitou šanci Suáreze s Messim. Oboustranně otevřené utkání pokračovalo i po přestávce. Největší příležitost vyrovnat měl po hodině hry aktivní Vinícius, jeho střelu mířící do branky ale obětavě zblokoval stoper Lenglet. Ani Barcelona už nedokázala navýšit vedení, Dembélého a Messiho střely letěly těsně vedle tyče.

Barcelona vyhrála tři poslední El Clásica na stadionu Santiaga Bernabeua. Zároveň po 88 letech překlopila bilanci vzájemných soubojů s Realem na svou stranu (96 výher, 51 remíz, 95 proher).

Sevilla nestačila na poslední Huescu

Sevilla prohrávala od sedmé minuty, kdy Juanpi přebral míč ve vápně a sám před Vaclíkem otevřel skóre. Favorit ale po změně stran soupeře zatlačil a dokázal vyrovnat. Po několikaminutové konzultaci s videorozhodčím nařídil sudí pokutový kop, který proměnil v 84. minutě nejlepší střelec Sevilly Ben Yedder.

Video naopak rozhodlo v neprospěch andaluského celku v 90. minutě, kdy rozhodčí po konzultaci odvolal gól střídajícího El Haddadiho. A tak domácím nakonec vystřelil tři body v osmé minutě nastavení prudkou ranou na přední tyč Avila.

Sevilla nevyhrála pět ligových zápasů, během nichž získala jediný bod, a po zkompletování kola může vypadnout mimo pohárové příčky. Huesca po páté výhře v sezoně ztrácí na záchranu tři body.

Sevilla hrála v sestavě: Vaclík - Mercado, Kjaer (62. Wöber), Gómez - Navas, Banega, Rog (74. Vázquez), Promes (61. El Haddadi) - Sarabia - Silva, Ben Yedder.

Alavés pokrařuje v krasojízdě. vyhrál na Villarrealu

Oba góly Alavésu zařídil asistencemi záložník Jony. Nejprve v 54. minutě našel po rohovém kopu hlavičkujícího Maripana a v 77. minutě zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Inuie. Trefa japonského útočníka byla vítězná, protože předtím po hodině hry vyrovnal z penalty Cazorla.

Útočník Espaňolu Iglesias dal po 18 vteřinách hry nejrychlejší gól španělské ligy za poslední tři roky. Valladolid mohl skóre otočit ještě před pauzou, po vyrovnávací brance Alcaraze ale neproměnil penaltu Guardiola. Po přestávce domácí rozhodli góly Hermosa a Wu Leje, jenž se stal prvním Číňanem, který skóroval v La Lize.