Real ztratil doma s Valladolidem. Vaclík má druhé čisté konto, Sevilla vede | iSport.cz
24. srpna 2019 • 21:17

Real ztratil doma s Valladolidem. Vaclík má druhé čisté konto, Sevilla vede

České Budějovice - Plzeň: Do otevřené obrany pronikl Krmenčík a technicky překonal Staňka, 0:1 České Budějovice - Plzeň: Do otevřené obrany pronikl Krmenčík a technicky překonal Staňka, 0:1
Opava - Liberec: Školácká chyba Šroma! Musa ji potrestal, 0:1 Opava - Liberec: Školácká chyba Šroma! Musa ji potrestal, 0:1

Fotbalisté Realu Madrid v sobotním druhém kole španělské ligy remizovali 1:1 s Valladolidem. Domácí Bílý balet o výhru přišel dvě minuty před koncem a hosté na stadionu San Bernabeu bodovali po dlouhých osmnácti letech. Tomáš Vaclík udržel i ve druhém zápase nové sezony čisté konto, Sevilla vyhrála v Granadě 1:0 a s šesti body vede tabulku.

Real měl celý zápas navrch, ale Luka Jovič trefil břevno a šance zahodili James Rodríguez i Gareth Bale. Domácí se prosadili až v 82. minutě; postaral se o to Karim Benzema, který se trefil i v úvodním kole při výhře 3:1 nad Celtou Vigo a celkem má v dresu madridského celku na kontě už 150 branek.

Jenže vedení Realu, kterému chyběla zraněná stomilionová posila Eden Hazard a také za vyloučení pykající Luka Modrič, vydrželo jen chvíli. Dvě minuty před koncem srovnal Sergi Guardiola a Valladolid má tak po dvou kolech stejně jako Bílý balet a Bilbao na kontě čtyři body. První je v neúplné tabulce se šesti body Sevilla.

"Zápas nám pořádně zhořkl. Dokázali jsme tu nejnáročnější věc a dali jsme gól, přestože jsme nehráli dobře. Ale pak naše obrana nezvládla situaci pozičně a soupeř vyrovnal," prohlásil trenér Realu Zinédine Zidane.

Bilbao nedokázalo navázat na překvapivou výhru 1:0 nad Barcelonou z úvodního kola a promarnilo šanci dotáhnout se na vedoucí Sevillu. Baskický celek v Getafe neudržel vedení a nakonec remizoval 1:1.

Vaclík má druhou nulu, Sevilla druhou výhru

Brankář Tomáš Vaclík udržel i v druhém kole španělské ligy čisté konto a fotbalisté Sevilly znovu zvítězili. Po úvodní výhře 2:0 na hřišti barcelonského Espaňolu tentokrát uspěli v Granadě, kde jim stačil jediný gól.

V 52. minutě rozhodl zápas Joan Jordán. Průnik Luuka de Jonga ještě domácí zadáci zastavili, ale odraženého míče se zmocnil dobíhající Jordán a zblízka překonal brankáře Ruie Silvu. Na Vaclíka nešla za celý zápas ani jedna střela, sedmkrát hráči Granady sevillskou branku minuli.