Vaclík ukázal, jak válí španělsky. Po vychytané nule vtipkoval o večeři | iSport.cz
2. prosince 2019 • 16:56

Vaclík ukázal, jak válí španělsky. Po vychytané nule vtipkoval o večeři

Autor: ČTK, jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dávid Hancko: NEJ stoper ligy? Připomeňte si jeho TOP3 momenty
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve Španělsku lape druhou sezonu, během poměrně krátké doby si vybudoval slušné jméno. Především díky skvělým výkonům v brance Sevilly. Tomáš Vaclík za necelý rok a půl udělal velký pokrok i ve španělštině. Po víkendovém vítězství 1:0 nad Leganésem, proti němuž vychytal už sedmou nulu v ligové sezoně, si česká reprezentační jednička v rozhovoru pro klubovou televizi i s chutí zažertovala.„Byl to strašně složitý zápas. Jsme velmi šťastní a spokojení za tři body a další vítězství. A pojďme si užít zbytek dne. Zápas se hrál od 12 hodin, takže před sebou máme ještě celý zbytek dne, abychom si ho užili s rodinami. Dnes budeme jíst s chutí,“ řekl Vaclík s úsměvem klubové televizi plynulou španělštinou.

Sevilla vyhrála v lize potřetí za sebou a na vedoucí Barcelonu s Realem Madrid ztrácí jediný bod. Proti poslednímu celku tabulky se favorit nadřel. „Tenhle typ zápasů je velmi těžký pro každého v defenzivě, musíte se koncentrovat po celých 90 minut. Jejich postavení v tabulce neodpovídá tomu, jak hrají. Výkon, který jsme podali, byl velmi dobrý. Jsou vítězství, která jsou ošklivější, ale stále znamenají tři body,“ poznamenal Vaclík.

V 63. minutě rozhodl zápas premiérovým soutěžním gólem za Sevillu obránce Diego Carlos. „Jsem za něj velmi šťastný. A ještě více za jeho výkony dnes i v celé sezoně. V zádech s ním se celý tým cítí bezpečně,“ uvedl Vaclík.

VIDEO: odpovědi Tomáše Vaclíka ve španělštině od času 4.47

Čeští gólmani s cizími jazyky evidentně nemají problém. Petr Čech, Vaclíkův předchůdce v pozici jedničky české fotbalové reprezentace, válí bez problémů anglicky, francouzsky, německy i španělsky. Jeho lingvistické schopnosti oceňují i v Chelsea, kam se po ukončení sportovní kariéry v létě vrátil do funkcionářské pozice.

„Petrova španělština je excelentní, je v ní opravdu velmi dobrý. Mluvíme spolu španělsky i anglicky, občas to kombinujeme,“ odpovídal gólman Chelsea Kepa Arrizabalaga na dotazy iSport.cz a iDnes.cz v Londýně u příležitosti představení míče Adidas pro EURO 2020.

Sevilla FC Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud