Haaland? Radši Boateng! Barcelona před rokem nechtěla norský talent | iSport.cz
7. ledna 2020 • 04:30

Haaland? Radši Boateng! Barcelona před rokem nechtěla norský talent

Autor: krm
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prožil úžasnou půlsezonu. Erling Haaland sázel v rakouském Salcburku gól za gólem a výrazně se prosadil i v Lize mistrů, což ho vystřelilo až k přestupu do Borussie Dortmund. To všechno už v devatenácti letech. Nebylo přitom daleko k tomu, aby jeho rok 2019 vypadal úplně jinak. Velký zájem o mladého útočníka totiž měla Barcelona, která se však nakonec rozhodla vsadit na mnohem zkušenější jméno. A moc se netrefila…Haalandovy podzimní statistiky? Jednoduše úžasné. Šestnáct branek ve čtrnácti utkáních rakouské ligy, a k tomu ještě osm přesných tref na půdě Champions League. Problémy dělal úplně každé obraně, proti které se postavil.

I proto ze Salcburku v zimě udělal krok o patro výš. Krátce před Silvestrem přestoupil do Dortmundu, vestfálský gigant za něj zaplatil zhruba 20 milionů eur (509 milionů korun). Haaland podepsal dlouhodobou smlouvu do roku 2024. K novému týmu se už připojil na tréninkovém kempu ve španělské Marbelle, kde hned pózoval v typických žlutočerných barvách.

Už před rokem se o něj přitom výrazně zajímal jiný velkoklub, Barcelona. Katalánci podle španělského serveru AS v lednu hledali hrotového útočníka jako určitou náhradu za Luise Suáreze. Sháněli střelce, který by neměl takové vytížení, ale nastupoval třeba v domácím poháru nebo jako střídající hráč.

A i s výhledem do budoucna Barcelonu zaujal právě Haaland, který se začal v dresu Molde výrazně prosazovat v norské lize. Jenže na Camp Nou nakonec usoudili, že šikovný forvard ještě je příliš nevyzrálý a rozhodli se úplně jinak.

Na hostování nečekaně přišel zkušený Kevin-Prince Boateng ze Sassuola, jenž se ale během půlroku skoro neprosadil a naskočil jen do čtyř utkání. V létě pak přestoupil do Fiorentiny, aktuálně patnáctého týmu Serie A.

A Haaland? Ten před rokem vyměnil Molde za Salcburk, a dál už to znáte… První soutěžní zápas za Dortmund by si mohl připsat 18. ledna, kdy BVB vstoupí do jarní části bundesligy na půdě Augsburgu.

Nové číslo časopisu Sport Góóól objednávejte ZDE>>>

Titulní strana časopisu Góóól

 
21. kolo
Články odjinud


Články odjinud