Autor: ČTK, ros
0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

Fotbalisté Realu Madrid doma porazili nováčka španělské ligy Huescu 4:1 a vrátili se do čela soutěže. První branku zápasu vstřelil Eden Hazard, který ukončil po 392 dnech čekání na ligový gól. Barceloně nestačila proti Alavési ani půlhodinová přesilovka a po remíze 1:1 čeká na ligové vítězství už čtyři zápasy. Sevilla prohrála potřetí v řadě, Bilbau podlehla 1:2. Český brankář Tomáš Vaclík, který před týdnem dostal šanci poprvé v sezoně proti Eibaru (0:1), se tentokrát do sestavy Sevilly opět nevešel.

Real poslední dva soutěžní zápasy na svém stadionu prohrál, tentokrát ale bez problémů potvrdil roli favorita. Skóre otevřel ve 40. minutě Hazard výstavní ranou ze střední vzdálenosti. Devětadvacetiletý Belgičan, který přišel do královského klubu loni v létě z Chelsea za sto milionů eur, dal i vinou častých zranění teprve druhou branku v dresu „Bílého baletu“.

Ještě před pauzou přidal další trefu Karim Benzema, který v 54. minutě přihrál na třetí zásah Federicu Valverdemu. Čtvrt hodiny před koncem snížil David Ferreiro, ale v závěru pojistil výhru domácích znovu Benzema.

Kapitán Realu Sergio Ramos vítězstvím oslavil 500. start v La Lize. Jubilejního startu v soutěži dosáhl jako třetí obránce a desátý hráč v historii.

Barcelona se při půlhodinové přesilovce prosadila jen jednou zásluhou Antoinea Griezmanna

Barcelona ani počtvrté za sebou neudržela v lize čisté konto. Ve 31. minutě obral váhajícího gólmana Neta o míč Luis Rioja a pohodlně skóroval do prázdné branky. V 62. minutě ale musel předčasně do kabin po druhé žluté kartě Jota a katalánský velkoklub vzápětí srovnal zásluhou Antoina Griezmanna. Francouzský útočník se trefil v klubu poprvé v sezoně.

Svěřenci kouče Ronalda Koemana v poslední půlhodině stupňovali tlak a vytvořili si řadu šancí, skvěle chytající domácí brankář Fernando Pacheco už ale míč podruhé za svá záda nepustil. Barcelona je s osmi body ze šesti utkání až na 12. místě, Alavés je jen o skóre v těsném závěsu.

Sevilla v Bilbau dlouho vedla po gólu Júsufa En-Nesjrího, baskický celek ale utkání v závěrečné čtvrthodině otočil. Brankář Jasín Bunú inkasoval dvakrát z takřka totožných situací, kdy si po centru na zadní tyč nejprve naběhl Iker Muniain a později i střídající Oihan Sancet, který byl v tu dobu na hřišti jen několik vteřin. Bilbao se v tabulce dostalo o dva body před svého sobotního soupeře, Sevilla má ale zápas k dobru.

Atlético Madrid si poradilo 3:1 s Pamplonou a v lize neprohrálo už 22 zápasů v řadě. Stejně jako v úterním zápase Ligy mistrů proti Salcburku se dvakrát trefil portugalský útočník Joao Felix. Tým trenéra Diega Simeoneho ztrácí dva body na první Real a má zápas k dobru.