Real padl ve Valencii a předběhlo ho Atlético. Městské derby bez branek

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Real Madrid po debaklu v semifinále Ligy mistrů neuspěl ani v domácí soutěži a ve 35. kole španělské ligy překvapivě prohrál na hřišti Valencie 0:1. Po druhé porážce z posledních tří ligových zápasů „Bílý balet“ přišel o druhé místo v tabulce na úkor městského rivala Atlética, které doma zvítězilo nad Pamplonou 3:0 a zajistilo si pro příští sezonu účast v LM. V sevillském derby branka nepadla, FC Sevilla se tak rozešla s Betisem smírně 0:0.

Real se stejně jako proti Manchesteru City (0:4) nedokázal gólově prosadit. O výhře Valencie, která udělala významný krok k záchraně, rozhodl ve 33. minutě López. Největší šanci Realu měl v 68. minutě Rodrygo, ale brankáře Mamardašviliho nepřekonal. Krátce poté byla hra na téměř deset minut přerušena, protože se do sebe pustili útočník Realu Vinícius Júnior a Cömert z Valencie. Z tribuny následně údajně zazněly rasistické poznámky na adresu madridského útočníka.

Real se marně snažil o vyrovnání a v nastavení se odehrála druhá potyčka v zápase, při níž Vinícius Júnior udeřil soupeře do obličeje a byl vyloučen.

Atlético mělo lepší den a tři kola před koncem ligy má jistotu, že v tabulce už neskončí hůře než čtvrté a do milionářské soutěže doprovodí mistrovskou Barcelonu a Real. Madridský klub se týden po nečekané porážce od posledního Elche vrátil na vítěznou vlnu. Čtvrtou výhru z pěti posledních kol zařídili Carrasco a ve druhém poločase Ňíguez a Correa. Pamplona nyní ztrácí už tři body na poslední pohárovou příčku.

Sevilla nenavázala na dobré výkony z evropských pohárů a bezbrankovou remízou s Betisem odmítla šanci dotáhnout se na příčky zajišťující kvalifikaci do EKL. Opatrné „Derbi Sevillano“ skončilo dělbou bodů, výše postaveným týmem v tabulce La Ligy je tak stále Betis.