3. listopadu 2023 • 20:30

Partnerství s City, mozkem Guardiolův bratr aneb Jak Girona zatápí gigantům

Autor: Zbyněk Veselý
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Soukalová s hvězdami. Květiny pro Wiererovou, Bö vysekl kompliment
Slabý Jílek ztratil kabinu a podlehl Minářovi. Olomouc v rozkladu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je čas promluvit si o Gironě, senzaci La Ligy, která působí rozruch a stojí za povšimnutí z mnoha důvodů. A nikoli jako něco neškodně milého nebo s nádechem blahosklonné nadřazenosti, ale ve smyslu „mohli by se zapsat do historie?“. Její fotbalisté prohání španělské giganty, aktuálně jsou druzí za Realem Madrid pouze o skóre. Kdo a co stojí za týmem, který hraje ve své 93leté historii teprve čtvrtou sezonu mezi smetánkou ve Španělsku?V prvních 10 zápasech získali víc bodů než kdy dřív (25), nastříleli nejvíc gólů (24) z celé La Ligy a stylem, který nelze označit jinak než imponující, namířili kanóny na Real Madrid s Barcelonou a Atlétikem. Jako by si neobuli kopačky, ale vojenské boty a vedli přímou invazi na vrchol tabulky, kde působí jako kočka v psím salonu. Dost nečekaně.

Umístění v první trojce by znamenalo, že Girona, fotbalový hobit mezi King Kongy, propluje do Ligy mistrů a příští rok bude 14. španělským klubem, který si Champions League zahraje.

Když na konci září porazili Villarreal (šestá výhra v řadě), poprvé v historii zakončili kolo v čele Primera División. „Víme, že to není normální,“ řekl defenzivní štít Aleix García a jedním dechem dodal, že to není ani náhoda. „Opět jsme předvedli, že umíme.“

Na dlouhé cestě autobusem, mířícím za tmy domů na katalánské pobřeží, trenér Míchel přiznal, že prolistoval svůj telefon a pořídil si screenshot ligové tabulky. Ráno zaskočil do kiosku pro noviny, aby si tu nevídanou věc vystřihl: Girona Futbol Club je první.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud