La Liga | Fotbalisté Barcelony prý provokovali fanoušky | iSport.cz
30. září 2008 • 15:58

Fotbalisté Barcelony prý provokovali fanoušky

Autor: ČTK
Carlos Puyol
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Pardubice - Plzeň: Šestnáctiletý Jiříček dal Dynamu svůj první extraligový gól, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Barcelony čelí obvinění, že při sobotním derby na stadionu Espaňolu vyprovokovali řádění fanoušků na tribunách, kvůli kterému musel být zápas na několik minut přerušen.Generální ředitel Espaňolu Pedro Tomás dokonce zvažuje, že klub kvůli tomu hráče "Barcy" zažaluje.

"Něco takového jsem neviděl za 30 let, co se pohybuji ve fotbale. Budeme požadovat prošetření celé události," řekl televizní stanici TV3. Tomás také uvedl, že Thierryho Henryho a Lionela Messiho, kteří svými góly zařídili výhru Barcelony 2:1, nahlásí komisi pro boj s násilím na stadionech, protože podle něj slavením branek podněcovali nenávistnou atmosféru. "Vypadalo to, jako by to chtěli celé ještě vyostřit," dodal.

K potyčkám v hledišti došlo v druhém poločase za stavu 1:0 pro Espaňol, kdy fanoušci Barcelony naházeli do rodinného sektoru domácích příznivců zapálené světlice. Příznivci Espaňolu si nenechali nic líbit, zakročit museli policejní těžkooděnci a rozhodčí zápas na několik minut přerušil.

Hráči Barcelony se obvinění brání. "Rozhodně jsme neslavili s násilníky. To nejsou naši fanoušci, stejně jako ten, kdo hodil láhev na jednoho z našich trenérů, není podle nás fanoušek Espaňolu," řekl kapitán Carles Puyol.

"Jestli oslavy někoho pohoršily, omlouvám se. Ale můžu vás ujistit, že všichni jsme stoprocentně proti násilí," dodal.

Témata:  sport, fotbal, barcelona, Henry, messi
2. kolo
Články odjinud


Články odjinud