23. prosince 2008 • 08:39

Španělská Almería mění trenéra

Hugo Sanchez
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4

Novým trenérem fotbalistů Almeríe byl jmenován Hugo Sánchez. Bývalý kouč mexické reprezentace nahradí v neděli odvolaného Gonzala Arconadu.

Padesátiletý Sánchez podle agentury Reuters podepsal s klubem smlouvu do konce sezony s roční opcí, pokud tým zachrání v nejvyšší soutěži. Almeríi patří v tabulce španělské nejvyšší soutěže 16. místo, na kontě má jedinou výhru z posledních jedenácti zápasů a od sestupového pásma ji dělí tři body.

Bývalý trenér mexické reprezentace, kterou vedl na předloňském mistrovství světa, se do Španělska vrací po 14 letech. Jako hráč působil Sánchez v Atlétiku Madrid, Rayu Vallecano a nejlepší období prožil v letech 1985 až 1992 v Realu Madrid. Celkem pětkrát se stal nejlepším střelcem španělské ligy.