Kanouté dostal pokutu za Palestinu | iSport.cz
9. ledna 2009 • 21:37

Kanouté dostal pokutu za Palestinu

Autor:
Frédéric Kanouté
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalista Sevilly Frédéric Kanouté dostal za nápis "Palestina" na tričku pod dresem pokutu. Podle španělského tisku musí útočník z Mali zaplatit částku kolem 2000 až 3000 eur.Kanouté ukázal triko, poté co skóroval ve čtvrtečním pohárovém utkání proti La Coruně. Nápisem chtěl demonstrovat, na čí straně v současném konfliktu v pásmu Gazy stojí.

"Měl jsem pocit, že to musím udělat. Každý by měl cítit část spoluodpovědnosti, když se děje taková nespravedlnost," uvedl Kanouté s tím, že případná pokuta je mu lhostejná. Ve Francii narozený fotbalista je praktikujícím muslimem.

Nová vlna válečného sporu mezi Izraelem a Palestinou se rozhořela 27. prosince, kdy Izrael zahájil proti pásmu Gazy rozsáhlou ofenzivu ve snaze zabránit neustálému bombardování svého území ze strany palestinského radikálního hnutí Hamas. Při bojích již zemřelo okolo 700 Palestinců.

Související články
 
16. kolo
Články odjinud


Články odjinud