Real Madrid vyhrál na Mallorce

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

AKTUALIZOVÁNO - Kapitán fotbalistů Realu Madrid Raúl prožil velmi povedené jubileum, když svůj 500. ligový zápas v dresu "Bílého baletu" okořenil vstřeleným gólem a vítězstvím 3:0 na hřišti Mallorky.

Real se tak posunul na druhé místo tabulky, protože Valencia získala jen bod za remízu 3:3 s Villarrealem.

Real měl povedený vstup do zápasu, již v třetí minutě unikl Robben a prostřelil domácího gólmana. V 17. minutě pak přišla Raúlova chvíle. Obranou se protáhl Higuain a jeho přihrávku Raúl usměrnil patičkou do sítě. Po změně stran pak využil rychlé vhazování Ramos a upravil na konečných 3:0.

Raúl je s 500 odehranými zápasy na šestém místě v historickém pořadí. Nejčastěji se na španělských trávnicích zatím objevil bývalý brankář Barcelony Andoni Zubizarreta, který má na kontě 622 startů. Raúl potřebuje dalších 24 zápasů k tomu, aby zároveň překonal klubový rekord, který drží Manuel Sanchis.

V dobrém naopak nebudou na dnešní zápas s Bilbaem vzpomínat fotbalisté Atlétika Madrid. Ti sice vedli po brance obránce Antonia Lopeze, ovšem pak obrana s českým reprezentantem Tomášem Ujfalušim třikrát propadla a Bilbao skóre otočilo. Čtvrt hodiny před koncem navíc domácí oslabil Maniche, který dostal druhou žlutou kartu a sebral Atlétiku šanci na srovnání.

V samotném závěru musel být zápas na pět minut přerušen, jelikož hostující brankář Gorka Iraizoz byl zasažen zledovatělou sněhovou koulí hozenou fanoušky Atlétika. Po krátkém ošetření však poslední minuty dochytal.

Ztratili i další dva kandidáti na přední příčky Valencia a Villarreal, kteří ve vzájemném zápase remízovali 3:3. Valencia přitom už v desáté minutě vedla 2:0, když se po Barajově bleskovém úvodním gólu počtrnácté v sezoně trefil David Villa. Nejlepší střelec evropského šampionátu útočí v pořadí kanonýrů na vedoucího Samuela Eto'a z Barcelony, který dal v tomto ligovém ročníku o jednu branku víc.

Hosté však po Fuentesově hlavičce v nastaveném čase první půle a trefě Llorenteho dokázali vyrovnat a v závěru se jim to povedlo ještě jednou, když Rossi proměnil penaltu. Villarreal tak ukončil sérii tří porážek.

Sobotní zápasy:

Fotbalisté FC Sevilla porazili v 18. kole španělské ligy La Coruňu 3:1, přestože prohrávali a celý druhý poločas odehráli v deseti. Šest branek viděli diváci v utkání Valencie s Villarrealem.

Domácí La Coruňa se dostala do vedení v 34. minutě, kdy Bodipo střelou k tyči překvapil hostujícího brankáře Palopa. Krátce nato uviděl za ostrý faul červenou kartu záložník Maresca, což šance Sevilly ještě snížilo.

Do druhého poločasu ale nastoupil útočník Kanouté, který pět minut po svém příchodu na hřiště nejdříve přesnou přihrávkou vybídl k vyrovnání kolegu z útoku Luise Fabiana. O necelých dvacet minut později našel jednatřicetiletý reprezentant Mali vysokým centrem hlavu Renata, který otočil vývoj utkání.

Na konečných 3:1 zvýšil v nastaveném čase po rychlé akci další střídající hráč Diego Capel.

Fotbalisté Valencie remizovali doma s Villarrealem 3:3 a nedokázali se tak vrátit na druhé místo tabulky, o které je připravila Sevilla. Villarreal je před nedělními zápasy šestý.

Domácí celek přitom už v desáté minutě vedl 2:0, když se po Barajově bleskovém úvodním gólu počtrnácté v sezoně trefil David Villa. Nejlepší střelec evropského šampionátu útočí v pořadí kanonýrů na vedoucího Samuela Eto'a z Barcelony, který dal v tomto ligovém ročníku o jednu branku víc.

18. kolo:
La Coruňa - FC Sevilla 1:3 (34. Bodipo - 50. Luis Fabiano, 78. Renato, 90.+2 Diego Capel)
Valencia - Villarreal 3:3 (1. Baraja, 10. Villa, 79. Edu - 45.+1 Fuentes, 76. Llorente, 84. Rossi z pen.)
Atlético Madrid - Bilbao 2:3 (15. A. Lopez, 90.+1 Forlán - 45. Campo, 51. vlastní Dominguez, 65. F. Llorente)
Betis Sevilla - Málaga 1:2 (38. Emana - 18. Apono, 90. Eliseu)
Gijón - Valladolid 2:1 (18. Carmelo, 36. Barral - 88. Calvo)
Mallorca - Real Madrid 0:3 (3. Robben, 17. Raúl, 66. Ramos)
Numancia - Getafe 2:0 (8. Barkero z pen., 80. Aranda)
Santander - Huelva 1:1 (33. Pereira - 42. Camuňas)
Espaňol Barcelona - Almería 2:2 (62. Martinez, 90.+4 Luis García - 5. a 54. Uche)
Pamplona - FC Barcelona 2:3 (63. M. Flaňo, 73. Pandiani - 45. Eto'o, 80. Xavi, 85. Messi)