21. listopadu 2010 • 22:59

Atlético zdolalo nováčka, Ujfaluši nahrával

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Atlétika Madrid vyhráli i díky gólové asistenci obránce Tomáše Ujfalušiho na půdě nováčka ze San Sebastianu 4:2 a po čtyřech utkáních ve španělské lize venku zvítězili.

Ujfaluši přitom nezačal dobře a ve 13. minutě lehce tečoval do vlastní branky pokus Joseby Llorenteho. Hostům se však povedl závěr utkání. V 71. minutě nejprve vyrovnal uruguayský kanonýr Diego Forlán.

Ujfaluši pak dvacet minut před koncem našel přesným pasem útočníka Sergia Agüera, který z metrového ofsajdu otočil zápas a za dvě minuty další trefou zdvojnásobil vedení hostů. Naděje domácích vykřesal čtyři minuty před koncem Rivas, ale výhru Atlétika definitivně pojistil v nastavení z penalty Simao.

Baskické mužstvo na stadionu Anoeta teprve podruhé v sezoně ztratilo body a inkasovalo. Po Realu tu uspěl i druhý madridský klub. Atlético v San Sebastianu vyhrálo dokonce poprvé od roku 1993.

Sevilla podlehla Mallorce 1:2, poprvé na svém hřišti nebodovala a klesla v tabulce z pátého až na sedmé místo. V dramatickém závěru utkání byli domácí blízko remíze, když v 88. minutě Brazilec Luís Fabiano odpověděl na Perreirovu trefu z prvního poločasu. Radost Sevilly však trvala jen dvě minuty, než vrátil hostům vedení kamerunský útočník Pierre Webó.

Na čtvrté místo se vyhoupl barcelonský Espaňol, který porazil nováčka Hércules Alicante přesvědčivě 3:0 a na svém stadionu zvítězil i pošesté v sezoně. Stoprocentní domácí bilanci má vedle něj už jen vedoucí Real Madrid.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:
Espaňol Barcelona - Alicante 3:0 (15. Verdú, 81. Osvaldo z pen, 90.+1 L. García z pen.), La Coruňa - Málaga 3:0 (22. Adrián z pen., 30. Colotto, 83. Álvarez), Levante - Santander 3:1 (24. a 28. Caicedo, 44. Stuani - 88. Lacen), Pamplona - Gijón 1:0 (54. Masoud), FC Sevilla - Mallorca 1:2 (36. Pereira, 90. Webó - 88. Luís Fabiano), San Sebastian - Atlético Madrid 2:4 (13. Llorente, 86. Rivas - 80. a 82. Agüero, 71. Forlán, 90.+4 Simao z pen.).