3. června 2016 • 04:56

Němci vymysleli dokonalý stadion. I z poslední řady budete blízko hřišti

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval
Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0 Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lepší než Nou Camp, Old Trafford, nebo mnichovská Allianz Arena? Ano, toto je fotbalový stadion budoucnosti. V německém architektonickém Interpol Studios přišli s revolučním návrhem, jak by mohly vypadat arény největších klubů v budoucnosti. Největší výhodou tzv. Superstadia by bylo, že by nepotřeboval větší prostor než v současnosti a nabídl by ještě větší komfort divákům.S tím problémem se potýká řada velkých anglických klubů. Rádi by zvýšili kapacitu na tribunách, jenže uprostřed městské zástavby těžko hledají prostor, kde by jejich plány šly uskutečnit. West Ham se raději přestěhoval na Olympijský stadion v Londýně, Chelsea zase uvažuje, že si vykope prostor pro větší Stamford Bridge pod zemí.

S novým typem stadionu by nic takového nebylo potřeba, informoval britský list Daily Telegraph. Místa na sezení by se dostaly až do nejvyšších pater prstence se střechou, který by celý stadion obepínal.

Co by to přineslo v praxi na příkladu arény pro 55 tisíc diváků? Ušetřila by se třetina prostoru oproti dosavadním konstrukcím stadionu. Profitovali by také fanoušci – 97 procent by se jich nacházelo ve vzdálenosti do 50 metrů od hřiště, zatímco dnes mají podobný komfort maximálně dvě třetiny z nich. Sedět v poslední řadě by tak automaticky neznamenalo, že uvidíte dění na trávníku z největší vzdálenosti.

A jsou tu další výhody. „V našich kalkulacích nám vychází na stavbu zhruba stejné náklady jako u dnešních stadionů,“ řekl Robin Houcken z Interpol Studios.

Společnost už připustila, že se na její projekt vyptávaly dva kluby z Premier League. Použitelný by měl být také na stadionech pro hokej a tenis. Zatímco ve Spojených státech už mají tribuny pro Superstadio patentovaný, tento rok by k tomu mělo dojít také v Evropě. Pak se posune komfort na stadionech na další úroveň.

Konstrukce Superstadio by se dala včlenit už do stávajících stadionů
Konstrukce Superstadio by se dala včlenit už do stávajících stadionů

 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze