14. července 2011 • 16:47

Fanoušci Olomouce chystají pochod městem

Autor:
Fanoušci Olomouce chystají pochod městem (Ilustrační foto)
TOP VIDEA
SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fanoušci fotbalistů Olomouce chystají na pátek pochod městem, jímž chtějí dát najevo svou podporu klubu, který čelí obvinění z korupce. Akce má začít v 16:00 u olomoucké radnice, odkud se příznivci vydají k Androvu stadionu."Sigma prožívá nejtěžší období v dějinách klubu. Ve složité situaci byl náš klub již několikrát, nyní je náš boj o to složitější, že proti Sigmě stojí ti, kteří několik desítek let dávali veřejně najevo, že jsou Sigma," uvedl na klubovém webu místopředseda fanouškovského sdružení Sigma United David Tyl.

"Neříkáme, že je všechno černé nebo bílé, to si musí vyřešit a zodpovídat zainteresovaní. Ale říkáme, že Sigmě budeme fandit a budeme za ní stát v dobrém i ve zlém, nenecháme si po ní šlapat, nenecháme ji beztrestně špinit," dodal.

Organizátoři zvolili pro pochod trasu Horní náměstí - Riegrova ulice - Náměstí Hrdinů - Legionářská - U stadionu - Andrův Stadion. Na stadionu poté proběhne focení s hráči a beseda s vedením klubu a trenérem Zdeňkem Psotkou.

Sigma Olomouc je obviněna z toho, že v květnu 2009 uplatila hráče Bohemians Praha částkou 300.000 korun. Případ řeší disciplinární komise FAČR a olomoucký soud.

Ten má k dispozici audionahrávku bývalého sportovního ředitele Sigmy Jiřího Kubíčka, která podle funkcionáře poukazuje na machinaci s penězi klubu. Soud bude případ znovu projednávat za týden 21. července.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, olomouc, fanoušci
 Klasická verze
Mobilní verze