Stadion Slavie má mít na přelomu měsíce základy | iSport.cz
9. ledna 2007 • 00:00

Stadion Slavie má mít na přelomu měsíce základy

Autor: ČTK
Tak na tomto místě se měl dnes večer otevírat nový stadion Slavie. ze slavnosti zřejmě sejde...
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zatímco milovníkům lyžování počasí nepřeje, teplé podmínky bez sněhu jsou naopak příznivé pro stavební práce, které probíhají v pražských Vršovicích na místě budoucího nového stadionu fotbalové Slavie.Zatímco milovníkům lyžování počasí nepřeje, teplé podmínky bez sněhu jsou naopak příznivé pro stavební práce, které probíhají v pražských Vršovicích na místě budoucího nového stadionu fotbalové Slavie. Staveniště v současnosti představuje veliká jáma, z níž vyčuhují betonové piloty, už v únoru by se ale mělo začít s montáží prefabrikovaných konstrukcí a stadion začne vyrůstat nad zem. V současné době se podle stavbyvedoucího Michala Přibila pracuje na pilotovém založení stavby. Pilotů bude kolem pěti set a více než polovina jich už je hotova. Základy se v Edenu hloubí již řadu týdnů, kompletně vybudované by měly být na přelomu ledna a února. Základy se hloubí speciálními soupravami, piloty se zapouštějí do země a v některých místech až do hloubky 19 metrů. "Záleží na podloží a stabilitě terénu. Je rozdíl, když vrtáte do skály, nebo do měkké zeminy," vysvětlil Přibil nad plány stadionu. Výstavba nového domovského stadionu pro fotbalisty Slavie začala položením základního kamene v polovině října, se zahajovacím utkáním se v nové aréně pro 21.000 diváků počítá v březnu 2008. Slávisté jsou od podzimu 2000 "doma" na Strahově, kam se přesunuli poté, co jejich starý stadion postupně přestal vyhovovat prvoligovým kritériím.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud