30. května 2007 • 00:00

Fotbalisté soutěžili a pak trénovali

Autor:
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dopoledne nejprve charitativní soutěž a pak částečně uzavřený dopolední trénink a odpoledne taktická příprava, na kterou už veřejnost vůbec neměla přístup.Dopoledne nejprve charitativní soutěž a pak částečně uzavřený dopolední trénink a odpoledne taktická příprava, na kterou už veřejnost vůbec neměla přístup. Takový byl v Jablonci dnešní program české fotbalové reprezentace před čtvrtečním odletem do Walesu, kde Češi v sobotu sehrají důležitý zápas evropské kvalifikace. Radoslav Kováč tak nejdříve pro žáky svého mateřského oddílu z Loučné nad Desnou "vystřílel" zájezd na zářijové utkání s Irskem do Prahy a reprezentanti si poté osahali taktiku na Wales. Hlavní událostí dne v českém táboře ale byla změna v nominaci. Zraněného obránce Martina Jiránka, kterého dlouho trápí problémy s achillovkami, vystřídal zadák Šachtaru Doněck Tomáš Hübschman. Pětadvacetiletý bek dostal reprezentační pozvánku poprvé od srpna roku 2005, kdy se objevil v přípravném utkání ve Švédsku. "Jiránkův problém je dlouhodobý, do soboty by se s tím u nás nedalo nic dělat. V obou achillovkách má zánět, Martin prakticky nemůže zrychlit a zabrat do plného běhu. Zřejmě bude nutný operační zákrok, který ale musí konzultovat i s klubovým lékařem ve Spartaku Moskva," uvedl reprezentační lékař Petr Krejčí. Na atmosféře v českém týmu už je znát, že se blíží jeden z klíčových momentů celé kvalifikace. Reprezentanti se sice před dopoledním tréninkem nejprve bavili při střelecké soutěži, v níž mohli dětem z klubu, z nějž vyrazili do velkého fotbalu, zajistit přímou účast na podzimním kvalifikačním utkání s Irskem na Letné, ale pak se už ponořili do práce. Kouč Karel Brückner po necelé půlhodině nechal dopolední trénink uzavřít a hráči se už věnovali speciálním taktickým cvičením, které nemá sledovat nikdo nepovolaný. "Něco jsme už nacvičovali, ale to hlavní teprve přijde během čtvrtka a pátku," nechtěl být konkrétní vítěz dopolední střelecké soutěže Kováč, který v Loučné u Šumperka s fotbalem začínal. Právě Kováč se po Jiránkově nuceném odchodu stal jedním z kandidátů na místo stopera, kde by měl nastoupit vedle zadáka Paris St. Germain Davida Rozehnala. "Vůbec netuším, jestli nastoupím, ale takový zápas bych si samozřejmě zahrál rád. Navíc s Davidem (Rozehnalem) si výborně rozumíme. Nastupovali jsme vedle sebe už v Olomouci a také jsme docela zvládli zápas na mistrovství světa proti Itálii," vzpomínal Kováč. Ani Rozehnal neviděl problém v tom, že by se mu znovu změnil partner ve středu obrany. "Nevidím v tom absolutně problém. Hlavní ale bude, abychom ve Walesu vyhráli a udrželi se na místě, které zaručí postup na mistrovství," přál si Rozehnal. Fotbalisté budou na severu Čech pobývat do čtvrtka, ještě dopoledne si na jablonecké střelnici znovu za zavřenými dveřmi zatrénují a po obědě a krátké siestě vyrazí na pražské ruzyňské letiště, odkud v 17:30 ve speciálu naberou směr Cardiff.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata: Klasická verze
Mobilní verze