Abraham už dnes | iSport.cz
9. července 2007 • 00:00

Abraham už dnes

Autor:
Michal Bílek
TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podle informací Sportu by měl být dnes definitivně uzavřený přestup záložníka Mladé Boleslavi Martina Abrahama do Sparty.Podle informací Sportu by měl být dnes definitivně uzavřený přestup záložníka Mladé Boleslavi Martina Abrahama do Sparty. Oba kluby se už prý shodly na podmínkách transferu. Abraham by měl s novým týmem odcestovat na soustředění v rakouských Korutanech. Poslední přípravný zápas před odjezdem na soustředění mistrovské Spartě příliš nevyšel. V jeho poločase prohrávala s bratislavskou Artmedií 0:2 a měla co dělat, aby ho alespoň remizovala. "Chyběl nám důraz," okomentoval tápání svých oveček v prvním dějství trenér Michal Bílek.


David Limberský po zápase připustil, že v kabině Sparty bylo o poločase trošku dusno... "Já bych řekl, že ani ne, i když první půle nebyla z našeho pohledu tak kvalitní jako druhá. Soupeř byl důraznější, prohrávali jsme spoustu osobních soubojů zejména v defenzivě. Určitě jsem však na nikoho nekřičel, nebylo to nic velkého." Co jste tedy hráčům v poločase řekl? "Že je potřeba přidat a že si není možné dovolit prohrávat tolik osobních soubojů. To nejde." Máte za sebou období dvou týdnů tvrdé fyzické přípravy. Je tato fáze u konce? "Určitě. Po duelu s Artmedií mají hráči dva dny volna, v úterý jsou dva tréninky a pak už odjíždíme na soustředění do Rakouska. Tam nás čeká pět utkání. Největší fyzická zátěž už je za námi." Kolik hráčů s sebou do Korutan povezete? "Rozhodne se podle toho, jak se podaří doplnit kádr. Pořád ještě čekám na dva zkušené hráče, takže uvidíme. Odhaduji, že nakonec pojede tak dvaadvacet, čtyřiadvacet lidí." Kdy bude hotova nominace? "Budu ji sestavovat v pondělí. Určitou představu, kdo nepojede, už ale mám." Budete i v Rakousku pokračovat s rotací gólmanů? "Gólmani už budou chytat celé zápasy. Ale zatím nemohu říct, kdo se nakonec stane jedničkou." Začínáte už alespoň tušit? "Po prvních třech přípravách, kdy brankáři rotovali a navíc nebyli v žádné velké permanenci, zatím nechci dělat závěry. Hlavní zkouška proběhne až v Rakousku." Kam podle vás nejlépe zapadne poslední nováček v dresu Sparty obránce Jiří Kladrubský? "Spíš na kraj. Tam mu to sedí víc. Jirka je fotbalový, ofenzivní, má tah na branku, chce hrát, dovede kopat oběma nohama, má dobrou kopací techniku. V nouzi může nastoupit i ve středu obrany. Ještě potřebuje, aby pořádně přitvrdil a neprohrával tolik soubojů." Sledujete své dva borce v kádru reprezentační dvacítky na mistrovství světa v Kanadě? "Samozřejmě, díval jsem se i na poslední zápas. Oba patřili mezi ty lepší, možná i nejlepší hráče na hřišti. Kúdela nahrál na důležitý gól a navíc obstál i na pro něj nezvyklém místě, Šimůnek tam taky neměl nejmenší problém. Oba zatím hrají v Kanadě moc dobře." Nebojíte se v souvislosti s postupem jejich týmu toho, že se vám zapojí do přípravy příliš pozdě? "Problém bude v tom, že nebudou vyzkoušení. Nebudou mít dostatek času na to ukázat, jestli mají na to kopat za Spartu. Je to těžké. Na jednu stranu jim přeji, aby to dotáhli co nejdál, ale na druhou už bych je rád měl zpátky u týmu. Každopádně s nimi i nadále počítám."

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud