Pudil vyvázl jen s podmínkou | iSport.cz
31. srpna 2007 • 00:00

Pudil vyvázl jen s podmínkou

Autor:Liberecký záložník nepřišel za jízdu v opilosti ani o řidičský průkaz, ani o peníze JABLONEC - Jízda v opilosti prošla libereckému záložníkovi Danielovi Pudilovi téměř beztrestně. Mladý reprezentant vyvázl ze zkráceného trestního řízení pouze s desetiměsíčním podmíněným trestem. Nepřišel tak ani o řidičský průkaz, a neobdržel ani žádnou pokutu. "Hráč svou vinu v plném rozsahu přiznal a trest přijal," řekl Julius Kramarič, Pudilův advokát. Jeho klient se proti rozsudku nebude odvolávat, a ten se tím pádem stává pravomocným. Přesto bude mít kauza s nečekaným koncem dohru. Verdikt Jana Schwarze, jabloneckého státního zástupce, vzbudil pochybnosti u nadřízeného orgánu, tedy u Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem. "Udělali jsme prověrku spisu a postup státního zástupce jsme shledali neadekvátním především kvůli okolnostem celého případu," uvedla pro internetový server iDnes Lenka Bradáčová, náměstkyně krajského zastupitelství. Za trestný čin ohrožení veřejné bezpečnosti pod vlivem návykové látky totiž hříšníkům hrozí rok vězení, pokuta 25 až 50 tisíc korun a dvouletý zákaz řízení motorového vozidla. Schwarz byl na Pudila mnohem mírnější a udělil Pudilovi jen desetiměsíční "podmínku". Zdůvodnil to tím, že mu to zákon v podobných případech umožňuje. "Pan Pudil má řidičský průkaz čtyři roky a za tu dobu nespáchal žádný přestupek. Svého činu lituje a plně se k němu doznal," upozornil na polehčující okolnosti Kramarič. Krajské státní zastupitelství potvrzuje, že zákon, o který opřel své rozhodnutí jablonecký státní zástupce, existuje, ovšem pochybuje o tom, že jej lze použít na Pudilovo extempore. Proto žádá po podřízených vysvětlení. "Pak přijmeme opatření. V tomto případě může být zástupci uložena výtka," zdůraznila Bradáčová. Pudila minulou středu v noci zastavila v Jablonci policejní hlídka. Dechová zkouška i odběr krve ho následně usvědčily z řízení pod vlivem alkoholu. Mělo se jednat o 1,77 promile. Nyní je jasné, že za to bude pykat pouze symbolicky, což v Jablonci pobouřilo nejen policii, ale také občany.

Témata: 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud