30. srpna 2007 • 00:00

Teď chci Liverpool

Autor:PRAHA - Jeho kamarádi se ještě radovali na hřišti, ale on už byl před šatnou. "Mám z toho smíšené pocity. Ve dvou zápasech jsem odehrál jen třináct minut. Ať si to hlavně užijí ti, co se o tenhle fantastický úspěch zasloužili," hlásil VLADIMÍR ŠMICER. * Co se vám přihodilo? "Už při rozcvičení jsem cítil trochu sval. A při sprintech jsem to pak cítil čím dál víc. Kdybych hrál, tak bych si to mohl natrhnout, takže jsem musel jít dolů." * Nebyl to tedy následek toho faulu na vás? "Ne. To nebyl. Jak jsem říkal, už mě to tahalo při rozcvičce. Nemohl jsem sprintovat naplno, a to v takovém zápase nejde. Proto jsem musel střídat." * Byl jste o to nervóznější na lavičce? "Já už jsem si své prožil v Amsterdamu na tribuně, ale dneska to bylo ještě horší. Protože za stavu 1:1 tam Vaňous chytil asi v 70. minutě dva góly. To byly klíčové momenty. Potom jsme si pošetřili Standu v lize, kde neproměňoval šance. Dnes měl dvě a dal dva góly. Věděli jsme, že to přijde." * Jaké teď máte pocity ve srovnání třeba s obdobnými zápasy v Liverpoolu? "Vždycky, když je něco poprvé, tak je to nejhezčí. Samozřejmě když jsme vyhráli Ligu mistrů, tak to bylo něco neopakovatelného. I teď jsme však něčeho dosáhli jako první slávisté. Je to skvělé. Nejen pro Slavii, ale pro celý český fotbal. Slavie tohle moc potřebovala za ty roky, co se o Ligu mistrů snažila marně." * Je to úleva? "Určitě. Protože kdyby to zase nedopadlo, myslím, že by to hodně poznamenalo naši sezonu. Byli bychom dost zklamaní. Ale to se nestalo. Přestože Ajax hrál zase výborně. Podle mě se však dneska sešlo to štěstíčko za ty všechny roky, co ho Slavie neměla. Proto to dobře dopadlo. Ale hlavně proto, že všichni kluci makali na doraz. Bylo to na hranici možností." * Koho byste si vybral do základní skupiny? Liverpool? "No, to jednoznačně. To by byla bomba. A potom mi to je celkem jedno."

Témata: 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze