4. září 2007 • 00:00

Měl jsem štěstí, že jsem přežil, ví Clarke

Autor:LEICESTER - Obránce Clive Clarke z anglického klubu Leicester City řekl, že měl velké štěstí, když minulé úterý přežil dvojité selhání srdce při zápase Ligového poháru v Nottinghamu. Z kolapsu, po němž byl zápas předčasně ukončen, si prý moc nepamatuje. "Vím, že jsem si během první půle připadal na hřišti poněkud letargický a že jsem byl zapleten v kolizi s naším brankářem Paulem Hendersonem, která vedla k jejich gólu," uvedl Clarke a dodal: "V šatně jsem pak seděl klidně v rohu a cítil jsem se malátně. Vybavuji si, jak na mě mluvil (spoluhráč) Patrick Kisnorbo, ale moc jsem ho nevnímal. Pak jsem omdlel." Následoval rychlý převoz do nottinghamské nemocnice. "Myslel jsem na to, že jsem mohl být mrtvý a že už bych nikdy znovu neviděl svou rodinu. Dobře vím, že jsem měl obrovské štěstí, že tu mohu být. Ve světle nedávných událostí, během nichž několik fotbalistů postihla srdeční příhoda, jsem opravdovým šťastlivcem, protože jsem přežil," připojil sedmadvacetiletý fotbalista. Clarke zkolaboval jen několik hodin po smrti španělského fotbalisty Antonia Puerty, kterého selhání srdce postihlo při ligovém utkání Sevilly proti Getafe. "Když o tom přemýšlím, tak mohu říct, že v mém životě teď neuplyne jediný den, v němž bych si nevážil každého okamžiku," svěřil se Clarke, dvojnásobný irský reprezentant.

Témata: 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze