5. září 2007 • 00:00

Kozák: Mám vůči Čechům averzi!

Autor:BRATISLAVA/PRAHA - Ján Kozák, nejlepší fotbalista Československa roku 1981, přiznal averzi vůči Čechům. V článku, který přinesl ve včerejším vydání deník SME, zaútočil na kvartet českých trenérů ve slovenské lize a urážel i majitele fotbalových klubů Žiliny a Ružomberku. Na přímou otázku novináře, zda má averzi vůči českým trenérům, Kozák odpověděl: "Mám. Na milion procent jsem přesvědčený, že slovenský fotbal neposunou výš. Dobří jsou i naši trenéři a nemají práci. Žádnou extrapráci tady Češi neudělali." Když autor článku připomenul, že Vrba vyhrál se Žilinou slovenský titul s nebývalou převahou, slyšel další porci urážek. "Vrba má jen květnaté řeči. V novinách stavěli jeho mužstvo do vesmírné polohy. Dostal hráče, o které požádal, ale přes průchodnou Slavii v poháru přejít nedokázal. To, že je asistentem reprezentačního trenéra Slovenska, je výsměch." Kozák v rozhovoru pro SME rovněž naznačil, že Žilina ovlivňovala výsledky. "Žilina se v minulé sezoně jako jediný klub v lize uchylovala k tomu, co se nemá ve férovém sportu dělat." A také znovu zaútočil na Ružomberok, když jeho majitele Fila nazval "hloupým zhlédl v českých trenérech a postupně angažoval Komňackého, Uličného a Bičovského. Když v závěru rozhovoru Kozák dostal otázku, zda by zbohatlíkem", což může souviset s tím, že právě Filo se trénoval Spartu, Slavii nebo Ostravu, odpověděl: "Nemyslitelné. Češi nás nechtějí, anebo nepotřebují. Pořádnou šanci dostal jedině Griga, protože dříve hrával ve Spartě a v Praze delší dobu žil." *** Nic nového "Přijde mi zbytečné zabývat se výroky pana Kozáka, jsou to jeho obvyklé úlety. Jenom znovu ukázal svůj charakter. Na Slovensku pracuji už delší dobu a mohu říct, že podobné názory šíří jen on." PAVEL VRBA, trenér mistrovské Žiliny některé kozákovy prohřešky * V roce 1995 jako trenér Lokomotivy Košice napadl rozhodčího Stredáka, za což měl zastavenou činnost na jeden rok a zaplatil pokutu 40 tisíc korun. * V roce 2005 napadl trenéra Komňackého a mistrovský Ružomberok nazval vesnicí. * V roce 2006 protestoval trenér Michalovců Kačala proti nařízení penalty v zápase s Košicemi. Kozák reagoval: "Čo vykrikuješ, ty ciciak." Když ho Kačala upozornil, že si netykají, Kozák ho udeřil a Kačala upadl. * V roce 2006 napadl slovně trenéra mistrovské Žiliny Vrbu a posílal ho zpět do Čech. * V roce 2006 po několikanásobných konfliktech s diváky v Ružomberku a Trnavě dostal pokutu 25 tisíc korun. * V roce 2007 na jaře slovně napadl trenéra Nitry Galáda.

Témata: 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze