5. září 2007 • 00:00

Kozák: Mám vůči Čechům averzi!

Autor:BRATISLAVA/PRAHA - Ján Kozák, nejlepší fotbalista Československa roku 1981, přiznal averzi vůči Čechům. V článku, který přinesl ve včerejším vydání deník SME, zaútočil na kvartet českých trenérů ve slovenské lize a urážel i majitele fotbalových klubů Žiliny a Ružomberku. Na přímou otázku novináře, zda má averzi vůči českým trenérům, Kozák odpověděl: "Mám. Na milion procent jsem přesvědčený, že slovenský fotbal neposunou výš. Dobří jsou i naši trenéři a nemají práci. Žádnou extrapráci tady Češi neudělali." Když autor článku připomenul, že Vrba vyhrál se Žilinou slovenský titul s nebývalou převahou, slyšel další porci urážek. "Vrba má jen květnaté řeči. V novinách stavěli jeho mužstvo do vesmírné polohy. Dostal hráče, o které požádal, ale přes průchodnou Slavii v poháru přejít nedokázal. To, že je asistentem reprezentačního trenéra Slovenska, je výsměch." Kozák v rozhovoru pro SME rovněž naznačil, že Žilina ovlivňovala výsledky. "Žilina se v minulé sezoně jako jediný klub v lize uchylovala k tomu, co se nemá ve férovém sportu dělat." A také znovu zaútočil na Ružomberok, když jeho majitele Fila nazval "hloupým zhlédl v českých trenérech a postupně angažoval Komňackého, Uličného a Bičovského. Když v závěru rozhovoru Kozák dostal otázku, zda by zbohatlíkem", což může souviset s tím, že právě Filo se trénoval Spartu, Slavii nebo Ostravu, odpověděl: "Nemyslitelné. Češi nás nechtějí, anebo nepotřebují. Pořádnou šanci dostal jedině Griga, protože dříve hrával ve Spartě a v Praze delší dobu žil." *** Nic nového "Přijde mi zbytečné zabývat se výroky pana Kozáka, jsou to jeho obvyklé úlety. Jenom znovu ukázal svůj charakter. Na Slovensku pracuji už delší dobu a mohu říct, že podobné názory šíří jen on." PAVEL VRBA, trenér mistrovské Žiliny některé kozákovy prohřešky * V roce 1995 jako trenér Lokomotivy Košice napadl rozhodčího Stredáka, za což měl zastavenou činnost na jeden rok a zaplatil pokutu 40 tisíc korun. * V roce 2005 napadl trenéra Komňackého a mistrovský Ružomberok nazval vesnicí. * V roce 2006 protestoval trenér Michalovců Kačala proti nařízení penalty v zápase s Košicemi. Kozák reagoval: "Čo vykrikuješ, ty ciciak." Když ho Kačala upozornil, že si netykají, Kozák ho udeřil a Kačala upadl. * V roce 2006 napadl slovně trenéra mistrovské Žiliny Vrbu a posílal ho zpět do Čech. * V roce 2006 po několikanásobných konfliktech s diváky v Ružomberku a Trnavě dostal pokutu 25 tisíc korun. * V roce 2007 na jaře slovně napadl trenéra Nitry Galáda.

Témata: 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze