Ševčenko: Poslední šance | iSport.cz
12. září 2007 • 00:00

Ševčenko: Poslední šance

Autor:KYJEV/PRAHA - Ukrajina nutně potřebuje vyhrát, aby se udržela v dostizích o evropskou účast. Jenže do cesty se jí dnes nepostaví nikdo menší než mistr světa z Itálie. Ani on nesmí zaváhat - ve skupině B zatím nestojí na postupových pozicích. Výchozí situace se má takhle: skupinu vede s devatenácti body Francie, druhé Skotsko ztrácí bod, se stejným odstupem následuje Itálie, o čtyři bodíky zaostává Ukrajina, která však má zápas k dobru. I přesto ukrajinský trenér Oleg Blochin volá. "Nemůžeme si dovolit takové ostudné představení jako v Gruzii," připomněl sobotní remízu 1:1. "Co si myslíme? Že se nám lidé budou klanět za to, co jsme předvedli," hřímal. Blochin vynechal ve své zlobě kanonýra Andreje Ševčenka, ale sám útočník přiznal, že není ve formě. "Mám hodně daleko do svých nejlepších výkonů. Doufám, že proti Itálii to bude docela jiné." Italové věří, že se mýlí. "Každopádně nás čeká dost těžký zápas. Nic nedostaneme zadarmo," uvědomuje si kapitán Fabio Cannavaro. Trenér Roberto Donadoni nemá klidné spaní. Bojovník Gattuso se v sobotu proti Francii (0:0) vykartoval, útočník Toni se nedal do pořádku. Del Piero sice může hrát, ale v předchozím utkání podal mizerný výkon. Italská hvězda touží po nápravě. "Potřebujeme výhru, rád bych k ní pomohl. Tři body nás posunou blíže k mistrovství, protože jeden z lídrů ve středu ztratí," připomněl dnešní utkání Francie-Skotsko. Ševčenko nazývá duel poslední šancí pro Ukrajinu. "Víme, že proti nám stojí možná nejlepší tým světa, ale to nás nesmí rozhodit," burcuje útočník Chelsea, za kterou ovšem v této sezoně ještě nenastoupil. Zápas začíná v 20.45 na Olympijském stadionu v Kyjevě, na tribuny pořadatelé pustí nejvýše polovinu z kapacity 84 tisíc diváků. Důvod? Bezpečnostní opatření související s výstavbou přilehlého obchodního centra. Jeho dosud nezpevněná konstrukce by prý nemusela ustát vibrace. pravděpodobná sestava ukrajiny Šovkovskij Kučer Jezerskij Rusol Čiginskij Timoščuk Šelajev Husev Nazarenko Ševčenko Voronin Buffon Oddo Cannavaro Barzagli Zambrotta Pirlo De Rossi Perrotta Camoranesi Del Piero Inzaghi

Témata: 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze