13. dubna 2008 • 00:00

Hanáky zachránil Onofrej

GAMBRINUS LIGA: VÝHRA OLOMOUCE NAD PLZNÍ Kouzla plzeňského penaltového mága Lukáše Krbečka v Olomouci nefungovala OLOMOUC - Důležité tři body si na své konto připsala Sigma Olomouc. Porazila Viktorii Plzeň 1:0 brankou z penalty a souboj o záchranu už by se Hanáků neměl týkat. Ale fotbal se hrál na Andrově stadionu znovu vcelku nezáživný. Jak asi mohl vypadat zápas nejhůře střílejícího týmu Gambrinus ligy s mužstvem, které před včerejším duelem už čtyřikrát za sebou nedalo gól? Olomoučtí diváci to vytušili a Andrův stadion byl velmi spoře zaplněn. Na přímou střelu na branku se v první půli, která byla svou úrovní hodně mizerná, čekalo do 26. minuty. Najednou to ale přišlo a překvapení byli nejen diváci, ale také plzeňský gólman Krbeček. Hubníkova rána se mu totiž odrazila od těla do nebezpečného prostoru před brankou, kam se snažil doběhnout domácí Onofrej. Přestože se do ideální pozice rozhodně nedostal, plzeňský obránce Halama ho fauloval. Hodně zbytečně. Onofrej si sám postavil míč na penaltu a Krbeček, který před necelým týdnem zlikvidoval dvě penalty Slavii, si možná o to více věřil, že chytí další. "Já jsem věděl, co se Krbečkovi v minulém kole povedlo, ale před tou penaltou jsem na to nemyslel," pravil olomoucký záložník Ladislav Onofrej. "Šel jsem prostě dát gól. Ani jsem nepřemýšlel o tom, kam to kopali slávisté, že jim to chytil. Řídil jsem se jenom podle sebe," dodal. Penaltu proměnil bezpečně, a stal se tak jediným střelcem utkání. Sigma vstřelila svůj šestnáctý gól v sezoně a v souboji s ostravským Václavem Svěrkošem, aktuálně nejlepším ligovým kanonýrem, získala velmi slušný pětibrankový náskok. Druhá půle celkový dojem z utkání poněkud vylepšila. Úroveň střetnutí se z hlubokého podprůměru vyšplhala na slušný průměr, z něhož čněla nádherná Kazárova rána z dobrých pětadvaceti metrů, na niž by byl Krbeček krátký, kdyby mířila do branky. Skončila však na břevně, odkud se odrazila na zem, ale několik metrů před brankovou čáru. "Nebylo to z naší strany odehráno tak kvalitně, jak bychom si představovali, ale svůj podíl na tom jistě má velký počet zraněných nebo nemocných hráčů," hodnotil zápas Martin Pulpit, olomoucký trenér. "Jsem ale rád, že jsme tyto tři body získali. Naši hráči si tak budou moci v posledních kolech zahrát v klidu fotbal a nebudou prožívat takový stres jako v minulé sezoně, kdy do poslední chvíle hráli o záchranu," dodal Pulpit, jehož mrzelo, že jeho hráči v první půli, kdy byla Plzeň hodně neškodná, nepřidali druhý gól. To se nakonec mohlo podařit Buenovi, jenž hlavou zblízka netrefil odkrytou branku, nebo Hořavovi, jehož střelu z hranice šestnáctky velmi hezky vyrazil Krbeček. *** TABULKA 1. Sparta 24 15 5 4 45:18 50 (+14) 2. Slavia 24 14 8 2 36:15 50 (+14) 3. Ostrava 24 11 9 4 40:23 42 (+6) 4. Brno 24 12 6 6 35:29 42 (+3) 5. Teplice 24 12 5 7 31:22 41 (+5) 6. Liberec 24 9 7 8 28:24 34 (-2) 7. Plzeň 25 8 7 10 22:29 31 (-5) 8. Ml. Boleslav 24 7 9 8 28:31 30 (-6) 9. Olomouc 25 6 12 7 16:20 30 (-6) 10. Zlín 24 8 6 10 22:27 30 (-6) 11. Žižkov 24 7 7 10 29:41 28 (-8) 12. Č. Budějovice 24 7 6 11 25:29 27 (-9) 13. Jablonec 24 6 8 10 16:23 26 (-10) 14. Kladno 24 4 8 12 25:36 20 (-16) 15. Most 24 4 8 12 27:42 20 (-16) 16. Bohemians 1905 24 3 9 12 17:33 18 (-18) 25. KOLO GAMBRINUS LIGY OLOMOUC 1 PLZEŇ 0 Poločas 1:0 b Drobisz 6 o Randa 5 o Šuškavčevič 5 o Škerle 6 o Heidenreich 4 z Hubník 4 z Janotka 5 z Kaščák 6 z Onofrej 5 z Kazár 5 ú Bueno 3 Trenér: Pulpit b L. Krbeček 5 o Malcharek 6 o Halama 3 o Navrátil 5 o Smola 5 z Varadi 5 z Sylvestre 3 z Rada 5 z Trapp 5 z Lecjaks 4 ú T. Krbeček 3 Trenér: Levý FAKTA ZÁPASU Branka: 27. Onofrej z pen. Rozhodčí: Mikel (delegát Pařízek udělil známku 6, Nedělní Sport 5) - Pelikán, Dobrovolný/Adámek. ŽK: Randa, Hubník, Heidenreich, Janotka - Sylvestre, Rada, Vrzal, Trapp. Střely na branku: 7:2. Rohy: 5:4. 3314 diváků. Poločas: 1:0. Úroveň utkání: 5 Střídání: 69. Jindřišek za Onofreje, 72. Hořava za Hubníka, 75. Hudec za Šuškavčeviče - 38. Borek (4) za Sylvestreho, 58. Vrzal (4) za Lecjakse, 77. Psohlavec za Halamu. MUŽ ZÁPASU MAREK KAŠČÁK (Olomouc). Potvrdil slova trenéra Pulpita, že je pro Olomouc takřka nepostradatelný. Vládl středu hřiště, získal v něm velké množství míčů, které navíc velice šikovně rozmísťoval spoluhráčům. VERDIKT RICHARDA ŠÍMY OLOMOUC 5 PLZEŇ 4 DALŠÍ ZÁPASY 25. KOLA NEDĚLE 10.15 ŽIŽKOV-TEPLICE NEDĚLE 17.00 KLADNO-SPARTA, SLAVIA-LIBEREC, Č. BUDĚJOVICE-BRNO, JABLONEC-ZLÍN NEDĚLE 20.15 (ČT 4) ML. BOLESLAV-OSTRAVA PONDĚLÍ 17.15 (ČT 2) MOST-BOHEMIANS 1905 Foto popis| PLZEŇSKÉ TRÁPENÍ v nejvyšší soutěži pokračovalo i včera na Hané. Západočeši po porážce 0:1 protáhli šňůru zápasů bez výhry už na osm a propadají se v tabulce. K úspěchu Plzni nepomohl ani Marek Smola (vlevo), jenž právě bojuje o míč s Michalem Hubníkem. Foto autor| Foto: ČTK/Vladislav Galgonek