Lionel Messi převzal Zlatou kopačku | iSport.cz
30. září 2010 • 22:06

Lionel Messi převzal Zlatou kopačku

Autor: ČTK
Messi převzal Zlatou kopačku
TOP VIDEA
Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hvězdný argentinský fotbalista Lionel Messi dnes převzal Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra minulé sezony evropských lig. Zasloužil se o to 34 góly, kterými pomohl Barceloně k mistrovskému titulu ve španělské lize.Stal se tak teprve čtvrtým fotbalistou v historii, kterému se podařilo získat všechny tři nejcennější individuální ocenění. Nejlepším hráčem světa podle FIFA byl vyhlášen loni, kdy rovněž získal Zlatý míč pro nejlepšího hráče Evropy.

Čtyřiadvacetiletý Argentinec se tak vyrovnal legendám Marcu Van Bastenovi, Ronaldovi a svému současnému rivalovi Cristianovi Ronaldovi, kteří rovněž posbírali všechny tři trofeje.

"Všechna ocenění jsou zvláštní, ale za tohle vděčím především mým spoluhráčům. Jen se snažím hrát nejlépe jak umím a dělat to nejlepší pro tým a trenéra," prohlásil Messi při dnešním přebírání ceny od zástupců unie Evropských sportovních časopisů.

Messimu se podařilo Zlatou kopačku získat jako druhému hráči Barcelony. Před ním to dokázal v roce 1997 Ronaldo, který rovněž nastřílel 34 branek. Více branek v minulé sezoně zaznamenal jen Uruguayec Luis Suárez, který však hraje za Ajax Amsterodam, a protože nizozemská liga má nižší koeficient než španělská, vyhrál Messi.

Témata:  sport, fotbal, messi
 
Články odjinud


Články odjinud