Ústí otočilo ztracený zápas a je blízko finále

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejisty Ústí nad Labem dělí jedno vítězství od postupu do finále první ligy. Nejlepší celek základní části dnes dokázal v Havlíčkově Brodu zvítězit 5:4, třebaže dvakrát v utkání prohrával o tři góly.

V předposlední minutě rozhodl Jaroslav Roubík a Ústí vede v semifinálové sérii 3:0. Čtvrtý zápas se hraje v sobotu opět v Havlíčkově Brodu.

Domácí, kteří hrají semifinále první ligy poprvé, se pustili do svého soupeře od začátku a mezi 10. a 16. minutou si třemi přesnými zásahy vypracovali velice nadějný náskok.

Favorit však prokázal větší zkušenosti a dokázal se do zápasu vrátit.Důležitý gól na 2:4 vstřelil veterán Alinč krátce před koncem druhé třetiny.

Závěrečná dvacetiminutovka se už odehrávala jasně v režii hostů, kteří si třemi góly vypracovali hned čtyři postupové mečboly.

Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 4:5 (3:0, 1:2, 0:3)
Branky: 12. a 25. Knotek, 10. Švaňhal, 16. Vondráček - 24. Ludvík, 39. Alinč,
45. Kovář, 52. Hampl, 59. Roubík. Rozhodčí: Jeřábek, Přikryl - Chocholouš, Dřínovský. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 2308. Stav série 0:3.