Hokejisté Chomutova otočili dohrávku v Kadani a vedou 1. ligu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Chomutova zvítězili v dohrávce 1. kola první ligy 4:3 na ledě partnerské Kadaně a dostali se na první místo v tabulce díky lepšímu skóre před Třebíč. Mezi střelce se v dresu Pirátů prosadili oba talentovaní bratři Kašeové.

Chomutov v derby uspěl i přesto, že dvakrát prohrával. Domácí Kadaň měla lepší úvod a v 15. minutě díky brankám Mrázka a Chlouby vedla 2:0. Ještě do přestávky však snížil McGregor a ve 25. minutě vyrovnal devatenáctiletý Ondřej Kaše.

Nerozhodný stav vydržel pouze devět sekund, protože hned po buly překonal Kopřivu v brance Chomutova domácí Hejcman. To však bylo ze strany Kadaně vše. Ve 34. minutě srovnal na 3:3 Rýgl a rozhodující gól vstřelil v 52. minutě sedmnáctiletý David Kaše, jenž si svou seniorskou premiéru odbyl před necelým měsícem.

Chomutov má po deseti zápasech 21 bodů stejně jako Třebíč a o jeden inkasovaný gól lepší skóre.

Kadaň - Chomutov 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 5. Mrázek, 15. Chlouba, 25. Hejcman - 17. McGregor, 25. O. Kaše, 34. Rýgl, 52. D. Kaše. Rozhodčí: Smitka - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 1200.