Kladno se vrátilo na vítěznou vlnu. Rozdrtilo Kadaň 7:3 a je druhé

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Hokejisté Kladna porazili v předehrávce 39. kola první ligy Kadaň 7:3 a v tabulce se posunuli na druhé místo za Chomutov. Poslední tým soutěže Havlíčkův Brod vybojoval vítězství 3:2 po samostatných nájezdech v 38. kole na ledě Mostu, který prohrál posedmé za sebou.

Kladenští hokejisté se po prohře v Šumperku vrátili na vítěznou vlnu. V první třetině poslali domácí do vedení v oslabení Hořava a Kaberle, v poslední minutě zvýšil v přesilovce Stach. Kadaň sice po přestávce snížila, Stach ale vzápětí svou druhou brankou zvýšil znovu na rozdíl tří gólů.

V polovině zápasu posunul Tenkrát skóre na 5:1 a v poslední třetině pak Kladno výhru kontrolovalo. Na Novákův gól odpověděli dalšími dvěma trefami Horna a Lukáš, hosté poté v přesilovce snížili na konečných 3:7.

39. kolo první hokejové ligy

Kladno - Kadaň 7:3 (3:0, 2:1, 2:2)
Branky: 20. a 23. Stach, 8. Hořava, 14. Kaberle, 30. Tenkrát, 46. Horna, 48. Lukáč - 22. Kůs, 44. Novák, 50. Šagát. Rozhodčí: Pražák - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 11:10. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1852.

Most - Havlíčkův Brod 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 33. a 52. Slavíček - 20. Tomek, 54. a rozhodující sam. nájezd Rousek. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:5, navíc Troliga (H. Brod) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 213.