9. září 2015 • 21:50

Souboj titánů v 1. lize, Kladno v nájezdech přetlačilo Slavii

Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell

SOUHRN 1. KOLA 1. LIGY Šlágr úvodního kola druhé nejvyšší české hokejové soutěže rozhodly až dodatečné samostatné nájezdy. Kladno porazilo Slavii 3:2 díky trefě Jana Rudovského.

Rytíři sice brzy inkasovali, ale ve druhé třetině otočili skóre. To se předvedl Václav Skuhravý, který ve vlastním oslabení přímo z buly prostřelil Alexandra Hyláka.

Pražané pak ještě před druhou sirénou stihli vyrovnat a stav 2:2 vydržel až do konce prodloužení. Nájezdy rozhodl poslední pokus slávisty Jaroslava Markoviče, který tváří v tvář gólmanovi Lukáši Mansatorovi selhal, poslal puk vedle brány.

Alexandr Hylák zasahuje proti střele Kladna

V Benátkách se hrálo 65 minut bez branek. Zářili totiž hlavně extraligou prověření gólmani - domácí Marek Schwarz i prostějovský Luboš Horčička. Benátecký brankář čelil ve druhé třetině i trestnému střílení Lukáše Krejčíka, které vytěsnil. To Horčička na jeden nájezd nakonec nestačil, bod navíc pro Středočechy zařídil Jan Víšek.

Jihlava zlomila Litoměřice díky gólu ve dvojnásobné přesilovce a vzápětí přidala druhý gól. Tým z Vysočiny díky tomu převzal otěže zápasu do svých rukou a dovedl zápas k vítězství 4:1.

Motor nakročil do sezony jasnou výhrou

Jistě šel za prvním vítězstvím sezony i českobudějovický Motor, který v Havířově vedl už po sedmi minutách dvoubrankovým rozdílem. Domácím se sice podařilo do konce první části vyrovnat, Jihočeši však ve druhé třetině po trefách Romana Vráblíka a Michala Švihálka opět gólově odskočili a odvezli si přes celou republiku výhru 5:2 a dostali se právě díky pěti vstřeleným gólům do čela tabulky.

Severočeské derby vyhrálo Ústí nad Mostem 3:1, ale domácí Slovan se až do posledních chvil strachoval o výsledek. Jasno bylo až 63 sekund před koncem, kdy se do prázdné brány trefil přes celé hřiště Martin Vágner.

Vítězně vstoupil do nové sezony i Přerov, který doma přetlačil Kadaň 3:2. Severočeši sice po dvou třetinách prohrávali rozdílem dvou branek, po trefě Romana Chlouby ale byli blízko vyrovnání. Na body však nakonec nedosáhli.

Dva body z venku veze domů Moravská Slavie Třebíč, která v Šumperku dokázala dvakrát srovnat skóre a nakonec byla šťastnější v samostatných nájezdech. Jediným úspěšným exekutorem závěrečné loterie byl David Dolníček.

Kladno na úvod první ligy porazilo Slavii po nájezdech

1. kolo první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou - Prostějov 1:0 po sam. nájezdech
Rozh. sam. nájezd Víšek. Rozhodčí: Pražák - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 280.

Havířov - České Budějovice 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
Branky: 13. Sztefek, 15. Korím - 7. a 30. Vráblík, 6. Zíb, 39. Švihálek, 50. Heřman. Rozhodčí: Kubičík - Vengřín, Rožánek. Vyloučení: 6:8, navíc Korím (Havířov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1884.

Litoměřice - Jihlava 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 46. Nedvídek - 28. Skořepa, 30. Flek, 42. Kohout, 60. Grebenjuk. Rozhodčí: Bejček - Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 920.

Ústí n. L. - Most 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 23. Tůma, 45. Kubica, 59. Vágner - 40. Smolka. Rozhodčí: Krob - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 841.

Přerov - Kadaň 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 8. Chmelíř, 24. Dostálek, 38. Grof - 21. Mrázek, 42. Chlouba. Rozhodčí: Kika - Hanzlík, Reich. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:1. Diváci: 2258.

Šumperk - Třebíč 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Fořt, 25. Gewiese - 17. a 41. Švec, rozh. sam. nájezd Dolníček. Rozhodčí: Dědek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:8, navíc Přibyl (Třebíč) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 1000.

Kladno - Slavia 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 22. Stach, 26. Skuhravý, rozh. sam. nájezd Rudovský - 5. Jurík, 34. Čermák. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:9. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3567.