16. prosince 2015 • 21:24

Slavia v power play vstala z mrtvých, ale v Jihlavě padla v nájezdech

Tomáš Čachotský zařídil Dukle výhru v nájezdech se Slavií
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Hokejisté Dukly Jihlava vyhráli v předehrávce 34. kola první ligy doma nad pražskou Slavií 6:5 po samostatných nájezdech a posunuli se do čela tabulky o bod před dosud vedoucí Kladno. Tým z Vysočiny sice ztratil v závěrečné třetině vedení 5:2, ale v rozstřelu mu zařídil výhru Tomáš Čachotský.

Do zápasu vstoupili lépe Pražané a v deváté minutě je dostal ve vlastním oslabení do vedení Kašpařík. Domácí vyrovnali v úvodním dějství v přesilovce pěti proti třem díky Divišovi, ve 35. minutě otočil stav v klasické početní výhodě obránce Kaláb a za 75 sekund zvýšil Důras.

Za dalších 37 vteřin se sice prosadil opět v oslabení hostující Mikulík, ale pokračující početní výhodu zužitkoval opět Kaláb a ve 45. minutě upravil už na 5:2 pro změnu v oslabení Důras. Slavia se nevzdala, stíhací jízdu načal šest minut před koncem Bahenský a v power play se postarali o vyrovnání Bahenský a Vas.

Zápas rozuzlila až čtvrtá série rozstřelu, v které rozhodl Čachotský. Jihlavský odchovanec, který zamířil v létě do extraligového Zlína, nastoupil na střídavý start za Duklu poprvé v sezoně.

Předehrávka 34. kola první hokejové ligy:
Jihlava - Slavia Praha 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 3:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 35. a 38. Kaláb, 37. a 45. Důras, 15. Diviš, rozhodující sam. nájezd Čachotský - 9. Kašpařík, 37. Mikulík, 54. Bahenský, 59. Vas, 60. M. Čermák. Rozhodčí: Petružálek - Křivohlavý, Špringl. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 2468.