Infarktový závěr. Kladno rozhodlo o výhře 2,4 sekundy před koncem

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 36. KOLA | Kladenští hokejisté díky gólu 2,4 sekundy před koncem mírně zvýšili náskok v čele tabulky první ligy a do roku 2016 vkročí jako lídr tabulky. Středočeši vedou před Jihlavou o dva body. Zatímco Dukla ztratila další bod po výhře nad Třebíčí v prodloužení, Rytíři na poslední chvíli zachránili plný zisk v Přerově. Totéž se povedlo Slavii v Litoměřicích.

Bez nervů naopak odehráli duel 36. kola hráči třetích Českých Budějovic, kteří doma deklasovali Most 8:2.

Kladno v Přerově třikrát vedlo o gól, ovšem domácí pokaždé dokázali vyrovnat. Naposledy v 56. minutě a už se zdálo, že duel spěje do prodloužení. Pouhé 2,4 vteřiny před koncem ovšem nejproduktivnější hráč soutěže David Stach svou jubilejní 50. asistencí v sezoně našel před brankou volného Jana Rudovského, jenž překvapil domácí obranu. Stach si v utkání připsal čtyři gólové přihrávky, nejlepší střelec 1. ligy Vítězslav Bílek vylepšil hattrickem svou bilanci na 36 zásahů.

Jihlava přemohla Třebíč i potřetí v sezoně, tentokrát však až v prodloužení. V něm využila početní výhody při hře 4 na 3 a nechytatelnou ránu od modré vypálil slovinský reprezentační obránce Miha Štebih. Dukla ovšem ztratila další bod a třetím Českými Budějovicemi odolává už jen zásluhou dvou bodů navíc.

Jihočeši potěšili 6421 diváků v opět vyprodané Budvar Areně další kanonádou. Jejich chuť odnesl osmi trefami Most, jehož obrana si nevěděla rady především s elitní formací Motoru, tentokrát nasazovanou jako číslo dvě. Pětice vedená Josefem Strakou vymyslela celkem pět branek, přičemž její lídr si společně s Tomášem Nouzou připsal po čtyřech bodech.

36. kolo první hokejové WSM ligy:

České Budějovice - Most 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

Branky: 40. a 49. Vráblík, 52. a 56. Nouza, 12. Rob, 13. Květoň, 26. Švihálek, 46. Straka - 9. Havlíček, 60. Rod. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Coubal. Vyloučení: 5:6, navíc Horák (Most) 10 min. Využití: 3:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 6421.

Jihlava - Třebíč 3:2 po prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 2. Skořepa, 43. Gríger, 64. Štebih - 18. Erat, 58. Dolníček. Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:6, navíc Skořepa a Diviš (oba Jihlava) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4788.

Havířov - Kadaň 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 2. Kanko, 20. Lenďák, 28. Mazanec, 59. Maliník. Rozhodčí: Škrobák - Měkýš, Wesley. Vyloučení: 6:6, navíc L. Vrána (Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2045.

Přerov - Kladno 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Branky: 18. Vágner, 40. R. Pšurný, 44. Stoklasa, 56. Popelka - 14., 47. a 48. V. Bílek, 22. Skuhravý, 60. Rudovský. Rozhodčí: Bejček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 2758.

Litoměřice - Slavia 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 59. Z. Doležal - 20. Markovič, 59. M. Čermák z tr. střílení. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1740.

Šumperk - Benátky nad Jizerou 2:1 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 24. Gewiese, 61. Sedlák - 60. Špaček. Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 1116.

1. Kladno 36 21 4 4 7 147:104 75
2. Jihlava 36 21 4 2 9 120:88 73
3. České Budějovice 36 20 5 1 10 132:94 71
4. Slavia Praha 36 16 5 5 10 117:87 63
5. Kadaň 36 15 5 2 14 110:103 57
6. Přerov 36 17 2 2 15 108:105 57
7. Prostějov 36 15 2 7 12 92:105 56
8. Třebíč 36 12 5 6 13 90:101 52