Slavia nezaváhala a vede první ligu, Kladno vyhrálo v Jihlavě a je druhé

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

SOUHRN 5. KOLA | Hokejisté pražské Slavie se vítězstvím v 5. kole první ligy nad Litoměřicemi 4:1 dostali do čela tabulky. Dosud vedoucí Prostějov podlehl na ledě Frýdku-Místku 3:4 v prodloužení a propadl se na třetí místo. Druhé jen o skóre za Slavií je Kladno, které zvítězilo v Jihlavě 3:1.

Slavia došla za třemi body vcelku suverénním způsobem. Díky dvěma trefám Davida Šafránka vedla po první siréně 2:0 a na začátku druhé části zvýšil náskok Michal Dragoun. Severočeši sice skóre korigovali gólem Ondřeje Smetany, na konečných 4:1 ale zvýšil 17 sekund před koncem do opuštěné branky opět Dragoun.

Kladenští v Jihlavě brzy prohrávali, ale Čachotského branka byla nakonec jediným radostným okamžikem pro domácí fandy. Rytíři ještě v první třetině vyrovnali a na další gól se čekalo až do poslední části. Zápas rozhodlo trestné střílení, které proměnil Jakub Strnad necelých sedm minut před koncem. Vítězství hostů pak ještě pečetil do prázdné branky Jiří Cetkovský.

Ve Frýdku-Místku přišlo na souboj s lídrem tabulky 1996 diváků a v dramatickém utkání padaly góly hlavně v přesilovkách. Dvojnásobnou početní výhodu využil v 11. minutě Tomáš Franek a nastartoval obrat domácího týmu.

Frýdek-Místek otočil z 0:1 na 3:1, tříbodovou výhru ale neudržel. Prostějov díky přesilovkovým trefám Jana Rudovského a Matouše Venkrbce stihl vyrovnat. Radost ale nakonec ve Frýdku-Místku zůstala, bod navíc vystřelil domácím David Klimša.

Po dvou prohrách se zadařilo Havířovu, který vyhrál v Třebíči těsně 2:1. Cenné dva body si odvezl Přerov z Ústí nad Labem, když lépe zvládl závěrečné nájezdy. Podruhé za sebou vyhrál českobudějovický Motor, který zvítězil v Kadani 2:1. Most díky výhře 2:1 nad Benátkami opustil poslední příčku, na které jsou po pátém kole Litoměřice.

5. kolo první hokejové ligy:

Jihlava - Kladno 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 4. Čachotský - 10. Jánský, 54. Strnad, 60. Cetkovský. Rozhodčí: Mikula, Koziol - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1760.

Kadaň - České Budějovice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 48. M. Zadražil - 10. Rob, 24. Pavlin. Rozhodčí: Veselý - Belko, Maštalíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 519.

Frýdek-Místek - Prostějov 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 11. Franek, 27. Cienciala, 48. Chmielewski, 63. Klimša - 4. Fiala, 51. Rudovský, 56. Venkrbec. Rozhodčí: Kašík - Novák, Wesley. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 1996.

Ústí nad Labem - Přerov 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 52. a 56. Kloz - 27. a rozhodující sam. nájezd Sikora, 59. Popelka. Rozhodčí: Vengřín - Fiala, Čížek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 567.

Slavia Praha - Litoměřice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. a 17. Šafránek, 24. a 60. Dragoun - 31. Smetana. Rozhodčí: Dědek - Klouček, Lukš. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 955.

Třebíč - Havířov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 45. T. Vondráček - 28. Sztefek, 34. D. Seman. Rozhodčí: Jílek - Krátký, Doležal. Vyloučení: 4:9, navíc Hlinka a Maruna (oba Havířov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1460.

Most - Benátky nad Jizerou 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 49. K. Černý, 59. Rod - 5. Bělohorský. Rozhodčí: Sýkora - Barvíř, Gančarčík. Vyloučení: 6:6, navíc Mikliš (Benátky) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 208.

1. Slavia Praha 5 3 1 0 1 16:10 11
2. Kladno 5 3 1 0 1 14:9 11
3. Prostějov 5 2 1 2 0 17:16 10
4. Havířov 5 3 0 0 2 10:9 9
5. Frýdek-Místek 5 2 1 1 1 21:21 9
6. Benátky nad Jizerou 5 2 0 2 1 12:11 8
7. Přerov 5 1 2 0 2 20:18 7
8. Třebíč 5 2 0 1 2 12:14 7