Budějovice dostaly výprask 0:5, Kladno ovládlo přestřelku, Most míří do baráže

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Frýdku-Místku deklasovali ve 45. kole první ligy České Budějovice 5:0 a díky vítězství nad lídrem tabulky se posunuli na desáté místo tabulky. Druhá Jihlava porazila čtvrtou Slavii 3:2 až v prodloužení a bodově se na ni dotáhlo Kladno, které vyhrálo v Třebíči 6:4. Oba kluby z vrchu tabulky mají jistý postup do play off. Most má naopak po porážce 2:4 s Havířovem zajištěnou účast v baráži o WSM ligu.

Frýdek-Místek předvedl domácím divákům parádní představení a v souboji s favorizovaným Motorem mu pomohl časný gól, kterým už ve 127. sekundě otevřel skóre Rufer. Slezané v první části využili i přesilovku pět na tři a po konci první třetiny šli do šaten se slibným náskokem.

Klíčovým okamžikem byl zřejmě gól na 3:0, před kterým domácí zadák Štebih odbránil nájezd tří českobudějovických útočníků a vyslal své spoluhráče do rychlého protiútoku. Jaškovu střelu pak dorazil za Bláhova záda Michal Kovařčík.

Domácí tým pak po zbytek zápasu vývoj kontroloval a přidal další dvě branky. I když hosté hráli aktivně, skórovat se jim nepodařilo, naráželi totiž na skvěle chytajícího Juraje Šimbocha, který si připsal už pátou nulu v sezoně.

Jihlava v souboji se Slavií sice brzy prohrávala, ale dvěma góly v krátkém sledu ještě v první třetině otočila skóre. Pražané srovnali krok ve 23. minutě díky Krlišovi a od té chvíle už gólmani Škarek s Polívkou zavřeli své branky a nedovolili nikomu skórovat.

Rozhodnutí tak přineslo až prodloužení, ve kterém dostala Jihlava po faulu Šafránka výhodu přesilovky. Tu využil ostrou ranou od modré už po 26 sekundách Jiří Říha. Jihlavský zadák 17. trefou překonal dvacet let starý rekord ligy v počtu gólů vstřelených obráncem za sezonu.

Plný bodový zisk si připsalo Kladno, které vyhrálo v Třebíči 6:4 i díky dvěma gólům Jakuba Strnada a povedené poslední třetině. Důležitý výsledek pro boj o play off uhrály Litoměřice na ledě Přerova. Severočeši si domů odvezli dva body za vítězství 3:2 v prodloužení. Uspěly i Benátky nad Jizerou, které vyhrály v Kadani 4:3.

Další vysokou prohru na domácím ledě musel strávit ústecký Slovan. Po sobotním propadáku 0:5 s Litoměřicemi tentokrát vyhrál na severu Čech Prostějov poměrem 6:1. Havířov vyhrál na ledě posledního Mostu 4:2 a stále drží naději na umístění v desítce. Sedm kol před koncem na ní ztrácí pět bodů. Po další porážce nemine mostecké hráče baráž o WSM ligu.

45. kolo první hokejové WSM ligy

Most - Havířov 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 14. Komínek, 35. Kubinčák - 12. a 38. M. Kalus, 20. Dvořáček, 53. Kanko. Rozhodčí: Luczków - Toman, Votrubec. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 155.

Jihlava - Slavia Praha 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 8. Jergl, 10. A. Zeman, 62. Říha - 3. Endál, 23. Krliš. Rozhodčí: Kašík, Kika - Hanzlík, Lukš. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 1546.

Třebíč - Kladno 4:6 (2:2, 1:1, 1:3)
Branky: 5. Havránek, 9. P. Mrázek, 26. O. Malec, 49. Wasserbauer (TS) - 8. a 45. Strnad, 5. Tůma, 21. Tenkrát, 52. Kloz, 55. Ton. Rozhodčí: Obadal - Reich, Měkýš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1780.

Frýdek-Místek - České Budějovice 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 40. a 50. O. Kovařčík, 3. Rufer, 14. Pechanec, 26. M. Kovařčík. Rozhodčí: Přikryl - Bryška, Wesley. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1554.

Ústí nad Labem - Prostějov 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
Branky: 39. Z. Doležal - 6. Krejčík, 11. Luňák, 37. A. Holík, 48. Šlahař, 51. Matuš, 59. Žálčík. Rozhodčí: Würtherle - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5, navíc Brož (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 837.

Přerov - Litoměřice 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 13. T. Sýkora, 27. Berger - 12. Stoklasa, 42. Valášek, 61. Loskot. Rozhodčí: Mikula, Kopeček - Zídek, Polák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1647.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Branky: 14. Slavíček, 15. Ringler, 47. D. Kaše - 6. Prokeš, 39. Chrtek, 47. Volf, 53. D. Špaček. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 200.

1. Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2. Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3. Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4. Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5. Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6. Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7. Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8. Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73